Przejdź do treści
Samoloty na lotnisku Kętrzyn Wilamowo podczas Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa (fot. lotniskoketrzyn.pl)
Źródło artykułu

Trwa XXIII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa

Mimo trudnych warunków pogodowych w niektórych rejonach Polski 16 załóg XXIII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa szczęśliwie pokonało przeciwności pogodowe i zameldowało się u organizatorów na lotnisku Ketrzyn Wilamowo.

Niektórzy przezorni pogodowo, do Wilamowa dotarli nawet w godzinach południowych. Tym załogom zaproponowano wypad mikrobusami (Gminy Korsze) do Wilczego Szańca, Giżycka, Św.Lipki i Reszla. Z zadowoleniem z tej propozycji skorzystali, co wieczorem bardzo miło komentowali.

Głównym wydarzeniem wieczoru był powitalno-informacyjny briefing a następnie wspólna kolacja oraz rozmowy a na koniec śpiewy wzmacniające integrację.

Mamy trzeci dzień Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa. Po wczorajszym "nielotnym" dniu spędzonym na wycieczce autokarowo-turystycznej uczestnicy Rajdu poznawali uroki mazurskich atrakcji. Wizyta w Bazylice mniejszej w Św. Lipce z wysłuchaniem koncertu organowego, zwiedzanie Muzeum, wypad do reszlelskiego zamku biskupów warmińskich. Nadszedł wieczór i chwila miłego relaksu podczas rejsu statkiem TAŁTY. Uczestnicy żeglowali w dobrych nastrojach towarzyskich po jeziorze Niegocin.

Sobotnia poprawa pogody pozwoliła na wylot do Suwałk i udział załóg w Festynie Lotniczym „Odlotowe Suwałki” wg programu Pana Prezydenta Suwałk – Mecenasa XXIII Zlotu. Przelot do Giż. Wizyta u Gospodarza lądowiska Ryszarda Suchockiego i powrót na bazowe lotnisko w Wilamowie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony