Szkolenie paralotniowe na lotnisku Wilamowo

Szkolenie paralotniowe na lotnisku Wilamowo

W dniach 09-11.05 na lotnisku EPKE odbyło się szkolenie paralotniowe. Przeprowadziły je dwie współpracujące ze sobą certyfikowane szkoły paralotniowe Cloudbase i SkyTrekking. Organizatorem szkolenia paralotniowego był Andrzej Walerych (www.mazuryparalotnie.pl) Podczas trwania kursu można było zrobić I i II etap szkolenia, a także szkolenie PPG. Dla wielu z kursantów była to pierwsza przygoda z lataniem i jak zapewnili nie ostatnia.

Pierwszy etap, czyli podstawowy kurs paralotniowy pozwolił zapoznać się z podstawowymi zasadami latania. Obejmował ok. 5 h teorii (obsługa sprzętu, procedury przed startowe oraz procedury bezpieczeństwa), kilka godzin ćwiczeń na ziemi, a także najprzyjemniejsza część czyli wzbicie się w niebo na wyciągarce.

Bardziej nadgorliwi mogli zrobić od razu II etap szkolenia, czyli wysokie loty i zdobycie szerszej wiedzy pozwalającej na zdawanie egzaminu na licencję. Oprócz tego szkolenie PPG pozwoliło na poszerzenie wiedzy o informacje praktyczne, które mają na celu naukę startu z napędem, naukę obsługi paralotni i napędu oraz szkolenie teoretyczne, które obejmuje:
- prawo lotnicze
- wiedza ogólna o paralotni oraz napędzie
- osiągi i planowanie lotu
- człowiek - możliwości i ograniczenia
- meteorologia
- nawigacja
- procedury operacyjne
- zasady lotu

Całe szkolenie przebiegło pomyślnie i wszyscy szczęśliwie wrócili do domów. Organizatorzy zapowiedzieli już kolejne tego typu szkolenie w lipcu. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny 89 752 30 31 lub mailowy: wilamowo@lotniskoketrzyn.pl.

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior
comments powered by Disqus