Przejdź do treści
Źródło artykułu

Rusza XXII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur

Dziś rozpoczyna się największa w tym roku impreza lotnicza – XXII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur.

Jednym z głównych celów XXII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur jest popularyzacja Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z istotnym wykorzystaniem rosnącego znaczenia General Aviation dla rozwoju rekreacji lotniczej w atrakcyjnym regionie turystycznym jak i coraz popularniejszej turystyki lotniczej małymi samolotami.

Zgłoszono 44 załogi statków powietrznych. Już po południu rozpocznie się przylot na lotnisko Kętrzyn Wilamowo samolotów i wiatrakowców zakwalifikowanych na XXII MZPLiM.

W tym roku z powodu pandemii nie odbędą się mazurskie pokazy lotnicze pn. „Mazury AirShow 2020”, które zawsze stanowiły finałowe wydarzenie Międzynarodowego  Zlotu Przyjaciół  Lotnictwa i Mazur.

Dlatego tym razem XXII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur będzie skoncentrowany wyłącznie na wielką przygodę oraz na wyjątkowo atrakcyjny i towarzysko przyjemny pobyt załóg lotniczych w Krainie Wielkich Jezior. Będzie to okazja do aktywnego wspólnego spędzenia czasu w Krainie Wielkich Jezior, odwiedzenia kilku atrakcji turystycznych oraz miejscowości i nowych lądowisk. A wieczory pełne muzyki i wspaniałego nastroju.

Główną bazą Zlotu jest lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Jak zapowiedział Prezes AKJ, zaplanowano odwiedzenie lotnisk (lądowisk): Suwałki, Giżycko (Mazury Residence), Giże, Gryźliny, Kikity, Orneta.

Na ostatni dzień Zlotu, 9 sierpnia, organizatorzy zaplanowali przelot widokowo-promocyjny nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich m.in. nad Wilczym Szańcem, Sztynortem, Węgorzewem, Giżyckiem Orzyszem, Mikołajkami, Rynem oraz na Kętrzynem.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony