Nowy samolot w Aeroklubie Koszalińskim

Nowy samolot w Aeroklubie Koszalińskim (fot. aeroklub.koszalin.pl)

Pod koniec grudnia Aeroklub Koszaliński stał się posiadaczem własnego samolotu.

Na aeroklubowe lotnisko Koszalin – Zegrze Pomorskie dostarczono fabrycznie nowy egzemplarz Aeroprakt A-22 o znakach SP-SGKH.

Po wielu trudnych latach przestoju jest to kolejny etap reaktywacji życia lotniczego w rejonie. W poprzednich latach Aeroklub Koszaliński uruchomił szybowiec i umożliwił szkolenia na nim.

Samolot będzie służył wypełnianiu statutowych zadań Aeroklubu Koszalińskiego, możliwe będzie wynajmowanie (czarter) samolotu a na następny rok planujemy kolejne szkolenia do Świadectwa Kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego.

Maszyna jest czerwona, fabrycznie nowa, wyposażona w 100-konny silnik z system ratunkowy (spadochron dla całego samolotu). Samolot dopuszczony jest do wykonywania lotów zarówno w dzień jak i w nocy. Samolot wyposażono w najnowocześniejszą awionikę, radio 8.33kHz, transponder Mode-s ADSB oraz sztuczny horyzont.

Nowy nabytek jest też wyposażony w hak holowniczy i posłuży do holowania szybowców w Aeroklubie, co pozwoli na dalszy rozwój sekcji szybowcowej Aeroklubu Koszalińskiego.

Źródło: Aeroklub Koszaliński
comments powered by Disqus