Zawody na celność lądowania w Gliwicach

Szybowce na lotnisku w Gliwicach (fot. Aeroklub Gliwicki)

Aeroklub  Gliwicki  zaprasza  do  udziału  w  zawodach  na  celność  lądowania,  które  odbędą  się  w  dniu 2 października 2021 r. (sobota).

Zawody zostaną rozegrane w dyscyplinach lotniczych: samolotowej oraz szybowcowej. Do udziału w zawodach dopuszczeni zostaną piloci i uczniowie-piloci.

Konkurencja szybowcowa odbędzie się za wyciągarką na szybowcach typu Bocian. Konkurencja samolotowa na samolocie Cessna 150.

Zawody połączone będą z imprezą integracyjną, na który Aeroklub Gliwicki zaprasza wszystkich Członków oraz przyjaciół. Istnieje możliwość udziału w samej imprezie, bez udziału w zawodach. Dla uczestników przewidziany jest ciepły poczęstunek (grochówka z bułką, kiełbaska/krupniok z grilla z pieczywem i napój) oraz pamiątkowy upominek (czapka/buff AGL). Na cele imprezy postawiony zostanie namiot ogrodowy z ławami i stołami.

Udział w zawodach można zgłosić do 30 września 2021 r. do godz. 12:00 wypełniając formularz – LINK.

Plan zawodów:
9:00 – rozpoczęcie konkurencji szybowcowej (od godz. 7:30 wyhangarowanie sprzętu),
14:00 – rozpoczęcie konkurencji samolotowej (godzina uzależniona jest od zakończenia konkurencji szybowcowej, więc może ulec zmianie),
17:00 – wręczenie nagród,
18:00-22:00 – dalsza zabawa.

W razie wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie konkurencji, zawody zostaną przeniesione na dzień 9 października 2021 r.

Więcej informacji na stronie www.aeroklub.gliwice.pl

Źródło: Aeroklub Gliwicki
comments powered by Disqus