Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w celności lądowania na lotnisku AGL

Spadochron

Aeroklub Gliwicki zaprasza do udziału w Spadochronowych Mistrzostwach Śląska w celności lądowania, które odbędą się 2 czerwca 2018 r. na lotnisku gliwickiego aeroklubu. Początek o godz. 9:00 – właśnie wtedy rozpocznie się rejestracja zawodników.

Udział w Mistrzostwach można jeszcze zgłosić do 30 maja 2018 r.

Rywalizacja będzie się toczyć w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej (drużyny 3-osobowe). Zawodnicy będą wykonywać skoki z samolotu An-2.

Konkurencje rozgrywane będą od godz. 10:00 do godziny 19:00. – Miejmy nadzieję, że pogoda nie przeszkodzi. Liczymy na dobrą rywalizację i bardzo dobre skoki – mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor Aeroklubu Gliwickiego. Dniem rezerwowym jest niedziela, 3 czerwca. 

Dla spadochronów klasycznych przewidziano cztery kolejki skoków – natomiast dla spadochronów szkolnych i szybkich – dwie kolejki. Organizatorzy przypominają, że zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymają dyplomy, puchary i upominki.

Koszt udziału w zawodach (skoki spad. An-2) wynosi 65 zł za skok (wyżywienie i zakwaterowanie na własny koszt). – Na naszym lotnisku funkcjonuje restauracja. Poza tym zawodnicy mogą skorzystać bezpłatnie z pola namiotowego lub pomieszczeń naszego aeroklubu, jeśli będą mieli własne śpiwory – dodaje Beata Miącz-Pałka. Organizator nie przyjmuje na siebie odpowiedzialności za ewentualne wypadki i uszkodzenia sprzętu mogące się wydarzyć w trakcie zawodów.

Dodatkowych informacji udziela inst. spad. Jan Isielenis – tel. 600 261 000.

Źródło: Aeroklub Gliwicki
comments powered by Disqus