Festyn Lotniczo-Rodzinny w Elblągu

Festyn Lotniczo-Rodzinny w Elblągu (fot. Aeroklub Elbląski)

Aeroklub Elbląski zaprasza na tegoroczną odsłonę Festynu Lotniczo-Rodzinnego, który odbędzie się w dniu 7 września 2019 r. na lotnisku Elbląg (EPEL), w godzinach 11:00 – 18:00.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które czekają na dzieci, młodzież i dorosłych. W programie imprezy ich nie zabraknie, a wśród nich:

• wystawa statyczna statków powietrznych zarówno Aeroklubu Elbląskiego, jak i przybyłych gości; zobaczymy zarówno cywilne, jak i wojskowe statki powietrzne(m.in. MI-8),

• blok pokazowy, pokaz lotniczy: TS-8 BIES, 2 x Harvard, Chipmunk, SU-22, akrobacja szybowcowa,

• stoiska gastronomiczne, w tym strefa VIP dla pilotów odwiedzających festyn (serdecznie zapraszamy),

• stoiska wystawowe, rozrywkowe, edukacyjne, dla dzieci i młodzieży,

• wystawa statyczna sprzętu wojskowego, straży pożarnej, policji,

• loty zapoznawcze samolotowe.

Tegoroczny Festyn Lotniczo – Rodzinny jest centralnym punktem XXII Zlotu Polskich Pilotek im. Ireny Kostki, który w tym roku odbędzie się w Elblągu w dniach 5-8 września 2019 roku. Nasze miasto będzie gościć kilkadziesiąt polskich pilotek, które co roku organizują spotkanie by wspominać, dzielić się doświadczeniami, a także by promować lotnictwo, zarówno to duże, jak i małe. Więcej o tegorocznym Zlocie Polskich Pilotek TUTAJ.

Impreza jest objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Elbląg. – Zapraszamy do uczestnictwa w zaplanowanych przez nas imprezach – zachęcają organizatorzy.

Chęć przylotu należy zgłaszać mailowo: biuro@aeroklubelblaski.pl

Więcej informacji o Festynie Lotniczo-Rodzinnym na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Elbląski
comments powered by Disqus