Festyn lotniczo-rodzinny Aeroklubu Elbląskiego

Festyn lotniczo-rodzinny Aeroklubu Elbląskiego (fot. aeroklubelblaski.pl

Aeroklub Elbląski zaprasza na festyn lotniczo-rodzinny pod nazwą „Bezpieczny powrót do szkoły”, który odbędzie się 29.08.2015 r. w godzinach 11.00-19.00 na lotnisku aeroklubu.

Główną atrakcją pikniku będą loty widokowe samolotem nad miastem i okolicami, loty zapoznawcze na szybowcu.

Z atrakcji lotniczych nie zabraknie skoków spadochronowych, wystawy sprzętu lotniczego, wystawy modelarskiej, pokazu lotów modelem zdalnie sterowanym, będzie także ogródek paralotniowy.

Dzieci będą mogły podziwiać pojazdy służb mundurowych, utworzone zostanie stanowisko profilaktyczne STOP dopalaczom. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu zaprezentują gościom wykorzystywany w codziennej służbie sprzęt prewencyjny oraz pojazdy służbowe. Ponadto goście odwiedzający stoisko promujące Żandarmerii podczas zjazdu na symulatorze zderzeń osobiście przekonają się, jakie siły działają na człowieka w czasie uderzenia samochodu w przeszkodę. Dzięki wykorzystaniu okularów typu alkogogle mieszkańcy Elbląga za pomocą prostych ćwiczeń przekonają się jakie trudności z koordynacją ruchów występują w stanie nietrzeźwości.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych dzieci, będą m.in.:
- zamki i zjeżdżalnie dmuchane – bezpłatne,
- zabawy na trampolinach dla dzieci i dorosłych (Jump Fitness Maciej Skrobotun) – bezpłatne,
- przejażdźki  konne z Fundacją Końskie Zdrowie,
- kącik z zabawkami, watą cukrową i popcornem.

Ponadto wspólnie z rodziną, przyjaciółmi będzie można skosztować przysmaków grillowych przyrządzanych przez Kawiarnię U Aktorów oraz napić się napojów chłodzących.

W czasie festynu lotniczego będzie także stanowisko z przedstawicielami elbląskiego kajakarstwa. Prezentować się będą kajakarze „zwodowcy” startujący na arenach krajowych i zagranicznych uczestnicząc w wyścigach na dystansach olimpijskich jak i w multimaratonach (50-100km). Kajakarze zaprezentują swój sprzęt, będzie możliwość wiosłowania „na sucho” oraz porozmawiania z najlepszymi.

Źródło: Aeroklub Elbląski
comments powered by Disqus