XIII Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego rozegrane

XIII Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego - podium w klasyfikacji rodzinnej (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

W sobotę (3 października 2020 r.) zakończyły się XIII Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego. W podniebnych konkurencjach rywalizowało 12 drużyn.

W ramach rywalizacji piloci mieli wykonać dwie konkurencje nawigacyjne, której zakończeniem jest próba lądowania na celność.

Pierwszego dnia ze względu na niskie podstawy chmur i opady nie odbyła jedna konkurencja nawigacyjna. Na szczęście słoneczna sobotnia aura pozwoliła na rozegranie zawodów, jednak załogi musiały się zmierzyć z silnym i porywistym wiatrem.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyli:
I miejsce – Kamil Wieczorek – Marcelina Mróz
II miejsce – Zbigniew Chrząszcz – Michał Chrząszcz
III miejsce – Marek Kachaniak – Maksymilian Kachaniak


Podium w klasyfikacji ogólnej (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

W klasyfikacji rodzinnej podium wyglądało następująco:
I miejsce – Joanna Skalik – Marcin Skalik
II miejsce – Tomasz Koperski – Magdalena Koperska
III miejsce – Andrzej Rybski – Małgorzata Rybska

Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego organizowane są z inicjatywy kierownictwa Aeroklubu Częstochowskiego oraz firmy Unimot – głównego sponsora, zawody poświęcone są pamięci Piotra Sikorskiego – pilota Aeroklubu Częstochowskiego, który w dniu 22 lipca 2007 roku wraz z rodziną i przyjaciółmi zginął w wypadku samolotowym na lądowisku Weremień w Bieszczadach.

Pełne wyniki poniżej:

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus