„Rzucamy Orła Cień” podczas Targów ParaRudniki

„Rzucamy Orła Cień” podczas Targów ParaRudniki (fot. Aeroklub Częstochowski)

Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki 2017 zbliżają się wielkimi krokami. Już za pieć dni, w dniach 27-28.05.2017 r. odbędzie się kolejna edycja ParaRudnik.

Tak jak w poprzednich edycjach i podczas najbliższych Pararudników wszystkie orły będą mieć szansą rzucić stadnie swój cień.

Aby usprawnić organizację, organizatorzy zrezygnowali z uciążliwej rejestracji uczestników. Po prostu wystarczy wejść o wyznaczonej godzinie na płytę lotniska i już. Na bramce wejściowej każdy pilot otrzyma pamiątkową naklejkę na kask.

Organizatorzy zmienili również sposób przekazywania informacji. Stadionowe głośniki zamieniono na krótkofalówki, którymi wszyscy posługują się na co dzień podczas latania. Nawet jeśli ktoś z was nie będzie mieć radia, to sąsiad powie mu, że właśnie zaczęło się odliczanie.

W piątek 26 maja Aeroklub Częstochowski potwierdzi, czy pogoda pozwoli na działanie w sobotę czy niedzielę. Planowana godzina wejścia na płytę 11:00. Niebawem pojawi się na stronie Pararudników mapka z miejscem zbiórki i bramką wejściową.

Zapraszamy wszystkich paralotniarzy, którzy chcieliby wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu i postawić paralotnię wraz za innymi glajciarzami kochającymi ten wyjątkowy sport. Przekażcie tą wiadomość swoim latającym kumplom, bez względu czy są silnikowi czy termiczni.

„Rzucamy Orła Cień” to nie tylko dwuminutowe uniesienie. To również czas przygotowań. Dlatego już dziś zacznijcie ćwiczyć ze swoim skrzydłem. Trenujcie start klasyczny i alpejski, by w dniu próby móc stanąć bez tremy, ramię w ramię z innymi uczestnikami. Nie używajcie techniki, której nie znacie, bo może się okazać zbyt trudna w najważniejszej chwili. Stosujcie ten sposób, który wychodzi Wam najlepiej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, pilotów PPG organizatorzy proszą o wcześniejsze przygotowanie samej uprzęży, bez napędu. Aeroklub Częstochowski zastanawia się nad możliwością wprowadzenia przez orła na płytę jednej osoby, pomocnika. Co o tym myślicie?

Zabierzcie ze sobą swoje radia, bo na umówionej częstotliwości organizatorzy będą mogli się z wami komunikować i uruchomić wspólne odliczanie. Na 0 podnosimy skrzydła. Więcej informacji TUTAJ.

Aeroklub Częstochowski zaprasza też ponownie na polatanie w czasie trwania targów na częstochowskiej ziemi. Wzorem ubiegłego roku, od godziny 17.00 do zachodu słońca w sobotę, organizowane jest latanie napędowe PPG/PPGG w wyznaczonej części lotniska, szczegoły w załączonej mapce.

W tym roku organizatorzy nie zapominają również o pilotach swobodnych i uruchamiają starty holowane za wyciągarką, będzie można wypróbować nowy sprzęt, czy też polecieć w dal pod szlakiem cumulusów.

Z uwagi na to, że loty odbywają się na czynnym lotnisku aeroklubowym wprowadzony został regulamin lotów, który ułatwi nam zapewnienie bezpieczeństwa.

Regulamin wykonywania lotów na terenie lotniska Rudniki

Program targów

27.05.2017 (sobota)
06.00 – Zawody PPG-PPGG
10.00 – Otwarcie Targów dla zwiedzających
10.00 – 18.00 – Zawody Drone Racing
12.00 – 15.00 – Loty paralotniowe za wyciągarką
11.00 – 14.00 – Loty szybowcowe za wyciągarką
11.00 – 14.00 – Rzucamy Orła Cień (lub w niedzielę w zależności od pogody)
12.00 – Oficjalne otwarcie PARARUDNIK – Targów Lotnictwa Lekkiego
18.00 – Zakończenie 1-szego dnia Targów dla zwiedzających
18.00 – „Otwarte niebo” dla pilotów PPG
20.00 – Hangar party

28.05.2017 (niedziela)
09.00 – Otwarcie Targów dla zwiedzających
11.00 – 14.00 – Loty szybowcowe za wyciągarką
11.00 – 14.00 – Rzucamy Orła Cień (lub w sobotę w zależności od pogody)
14.30 – Wręczenie nagród i medali zwycięzcom zawodów PPG-PPGG
15.00 – Oficjalne zakończenie Targów PARARUDNIKI 2017


Przeczytaj również:
Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki 2017


Ze względu na masowo pojawiające się komentarze, które naruszają regulamin forum dlapilota.pl, możliwość komentowania pod powyższym artykułem została wyłączona. Numery IP z których dalej będą się pojawiały podobne wpisy zostaną zablokowane. Redakcja.

Źródło: Aeroklub Częstochowski