Puchar Polski w Akrobacji Samolotowej im. Lecha Marchelewskiego rozegrany

W dniach 25-29 sierpnia 2020 r. na lotnisku Przylep w Zielonej Górze rozegrany został Puchar Polski w Akrobacji Samolotowej – 9. Memoriał Lecha Marchelewskiego.

Do walki o puchary przystąpiło piętnastu pilotów. Zawody rozgrywane są w dwóch klasach: Advanced oraz Intermediate.

Akrobacja samolotowa w Polsce rozwija się w dobrym kierunku, jest coraz więcej prywatnych samolotów akrobacyjnych, mnóstwo nowych twarzy w akrobacyjnym towarzystwie, ogrom debiutantów na zawodach.

Aktualna Mistrzyni Świata w Akrobacji Szybowcowej Patrycja Pacak zadebiutowała w sporcie samolotowym. Rywalizowała w klasie Intermediate. Reprezentantka Aeroklubu Częstochowskiego Patrycja Pacak zajęła pierwsze miejsce.

Jesteśmy bardzo dumni, gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy zarówno te szybowcowe jak i samolotowe – cieszą się przedstawiciele Aeroklubu Częstochowskiego.

Drugie miejsce na podium w klasie Intermediate zajął Dariusz Mazur (Aeroklub Radomski). Trzecie miejsce wywalczył Max Niemczycki (Aeroklub Radomski). Pełne wyniki w klasie Intermediate TUTAJ.

W klasie Advanced rozegrane zostały dwie konkurencje. Zawodnicy polecieli program znany (Free Known) i nieznany (Free Unknown). W tej klasie zwycięstwo wywalczył Rafał Przybylak reprezentujący Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Drugie miejsce należy do Wojciecha Grzechowiaka (Aeroklub Poznański). Trzecie miejsce na podium zajął Mirosław Wrześniewski (Aeroklub Poznański). Pełne wyniki w klasie Advanced TUTAJ.