Odwiedź lotnisko w Święto Latawca!

Odwiedź lotnisko w Święto Latawca!

Przyjedź wraz ze swoim dzieckiem na lotnisko Rudniki koło Częstochowy w najbliższą niedzielę 2 października. Będzie tu Święto Latawca. Dzieci i młodzież zaprezentują zrobione przez siebie czy kupione w sklepie latawce. Zwycięzcy otrzymają puchary i nagrody. Główną nagrodą będzie rower. Każdy z uczestników zawodów otrzyma dyplom i upominek. Dzieci będą mogły już skorzystać z nowego placu zabaw na lotnisku.

– Zrobienie latawca jest proste – zapewnia Mariusz Wrona, instruktor z modelarni przy Aeroklubie Częstochowskim. – Wystarczy bibułka albo lekki papier, dwie listewki, kawałek sznurka i… trochę inwencji. Gotowy latawiec trzeba ustawić pod wiatr i zaczyna się frajda.

Chętni do zrobienia latawca mogą skorzystać z instrukcji montażu, zamieszczonej na stronie internetowej www.aeroklub-czestochowa.org.pl.

– Można też kupić gotowy latawiec i tylko go pomalować albo nabyć zestaw do złożenia w sklepie sprzedającym zestawy modelarskie. Ocenimy jego wygląd, to jak estetycznie jest wykonany oraz właściwości lotu – tłumaczy Michał Braszczyński, dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego. – Przyjedźcie ze swoimi pociechami na lotnisko Rudniki. Zobaczycie, że puszczanie latawców to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.

Święto Latawca odbędzie się w nadchodzącą niedzielę 2 października. Będą to zawody latawców dla młodzików (do lat 14) w klasach: FLP (latawce płaskie) i FLS (skrzynkowe). Podobnie jak w roku ubiegłym będzie też rozegrana klasa OPEN dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Początek rejestracji zawodników o godzinie 10.00. Później latawce polecą w niebo. Zakończenie zawodów planowane jest około godziny 14.00 pieczeniem kiełbasek przy wspólnym ognisku. Aeroklub Częstochowski, organizator imprezy przygotowuje puchary i nagrody dla zwycięzców. Główną nagrodą będzie rower wylosowany wśród wszystkich uczestników Święta Latawca. Każdy, kto wystartuje w zawodach, otrzyma dyplom i upominek. Na lotnisku będzie czekać na dzieci nowy plac zabaw. Aeroklub Częstochowski zaprasza nie tylko wytrawnych modelarzy, ale i tych, którzy jeszcze nigdy nie byli na lotnisku. Najprościej dojechać na lotnisko Rudniki trasą DK-1. Ci, którzy nie mają prywatnego transportu, mogą dotrzeć do Kościelca autobusem GKZ Rędziny.

– Wszystkich, którzy chcą robić latawce, balony, rzutki czy inne modele zapraszamy do modelarni Aeroklubu Częstochowskiego przy ul. POW 4. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.00 do 19.00 – zachęca do odwiedzin Mariusz Wrona. (wik)

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus