Moc atrakcji podczas piątej edycji ParaRudnik

Targi Lotnictwa Lekkiego „ParaRudniki” (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

40 wystawców na ponad 500 metrach kwadratowych powierzchni zaprezentuje najnowsze trendy i zdobycze techniki lotniczej. W pierwszy weekend czerwca na lotnisku w Rudnikach ruszają V Targi Lotnictwa Lekkiego „ParaRudniki”.

Od kilku lat wiosną lądowisko Aeroklubu Częstochowskiego staje się polską stolicą sportów lotniczych. Przeważają firmy oferujące sprzęt paralotniowy – skrzydła, wózki, napędy, czy lotnicze niezbędniki w postaci ubrań, kasków, sprzętu łącznościowego i nawigacji.

Będzie można umówić się na profesjonalny kurs czy wypróbować sprzęt w naturalnym środowisku – mówi Grzegorz Misiak z Aeroklubu Częstochowskiego.

Obok sprzętu paralotniowego wystawcy zaprezentują najnowsze modele wiatrakowców czy ultralekkich samolotów. Ale zupełną nowością na ParaRudnikach będą drony. Ich producenci pokażą w powietrzu możliwości tych maszyn.

Poza częścią targową organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest akcja „Rzucamy Orła Cień”.

Chcemy przez to udowodnić, ze paralotniarze to jedna wielka światowa rodzina i że potrafią się bawić w prosty sposób. W umówionym terminie na płycie lotniska w Rudnikach stanie kilkaset osób z całej Polski tylko po to, by na kilka chwil podnieść nad głowę paralotniowe skrzydło. To skrzydło, które daje nam tyle radości, satysfakcji i wspaniałych chwil – przekonuje Walter Wojciechowski, jeden z organizatorów targów.

Po raz pierwszy na ParaRudnikach paralotniarze będą mieli do dyspozycji część lotniska tylko do lotów w użyciem skrzydła. – W określonych godzinach część pasa będzie wyłączona z innego ruchu lotniczego – tłumaczy Krystian Krasiński z sekcji paralotniowej ACz. – Zachowamy przy tym maksymalne względy bezpieczeństwa. Do lotów zostaną dopuszczeni jedynie piloci posiadający odpowiednie uprawnienia, którzy przejdą procedurę rejestracji i odprawę. Jeśli spełnią nasze rygorystyczne wymagania zabierzemy ich w najpiękniejsze zakątki tej części Jury – zamek w Olsztynie, kamieniołomy czy przełom Warty.

Przedstawiciele Aeroklubu Częstochowskiego przekonują, że ParaRudniki to impreza nie tylko dla lotników. Każdego roku doskonale bawią się na niej całe rodziny. To jedna z niewielu okazji w roku by zobaczyć w jednym miejscu taką ilość sprzętu lotniczego, nie tylko na ziemi, ale i w powietrzu.


Przeczytaj również:
„Otwarte niebo” podczas ParaRudnik 2016
„Rzucamy Orła Cień” – ustanawianie rekordów podczas Targów ParaRudniki

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus