Lataj bezpieczniej!

Swift

Weź udział w kursie przygotowawczym do szkolenia w akrobacji podstawowej z wybranymi elementami akrobacji wyższej! Spróbuj latania na plecach! Kurs organizuje Aeroklub Częstochowski już w najbliższy weekend 23-24 czerwca. I zapowiada kolejne edycje. Takie szkolenie podniesie bezpieczeństwo codziennego latania.

10 godzin wykładów w najbliższy weekend 23-24 czerwca ma promocyjną cenę 100 zł! Rozpoczęcie jest zaplanowane na sobotę 23 czerwca br. o godz. 10.00 na lotnisku Rudniki, a zakończenie w niedzielę 24 czerwca o godz. 12.00. Jest jeszcze możliwość zakwaterowania w hoteliku na lotnisku po uprzedniej rezerwacji.

Tematy na kursie obejmą:

  • przypomnienie mechaniki lotu w zakresie autorotacji

  • omówienie krzywej wyrwania

  • omówienie sytuacji niebezpiecznych mogących zaistnieć podczas wykonywania akrobacji

  • zapoznanie z katalogiem figur oraz omówienie zasad wykonywania akrobacji w strefie

  • omówienie zasad oceny figur przez sędziów

  • omówienie zasad wykonywania poszczególnych figur akrobacji podstawowej (korkociąg, pętla, przewrót, wywrót szybki)

  • omówienie zasad układania wiązanki figur

  • omówienie zasad wykonywania elementów akrobacji wyższej (lot plecowy, wiraże na plecach, korkociąg plecowy)


Zgłoszenia należy przesyłać do Jacka Bogatki, dyrektora Aeroklubu Częstochowskiego, dyrektor@aeroklub.czest.pl , tel. 783-99-52-77 lub instruktora akrobacji szybowcowej Sławomira Talowskiego: talowski@op.pl

To pierwszy taki kurs organizowany przez Aeroklub Częstochowski, który chce być ośrodkiem akrobacji szybowcowej. ACz posiada w użytkowaniu jednomiejscowy szybowiec wyczynowy Swift, na którym trenują piloci akrobacyjni przygotowujący się do mistrzostw Polski. Na lotnisku Rudniki jest już dwumiejscowy szybowiec Fox, który lada dzień odbędzie swój pierwszy lot i będzie służył do szkolenia akrobacyjnego.

Aeroklub Częstochowski zaprasza nie tylko tych pilotów, którzy myślą o wyczynowym uprawianiu akrobacji szybowcowej, ale także początkujących pilotów, którzy zdobywają pierwsze umiejętności. Takie szkolenie przyda się pilotom w sytuacjach awaryjnych w codziennym lataniu. ACz jeszcze latem planuje kolejne edycje kursu przygotowawczego do szkolenia w akrobacji podstawowej z wybranymi elementami akrobacji wyższej. (wik)

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus