Jurajskie Zawody Samolotowe tuż tuż. Trwają zapisy

Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Początek września przyniósł znakomitą pogodę. Czy tak będzie w drugiej części miesiąca? Chcielibyśmy bardzo, bo wrzesień w Aeroklubie Częstochowskim od kilku lat stoi pod znakiem Jurajskich Zawodów Samolotowych. W tym roku aeroklub wspólnie z firmą Unimot Express zorganizuje je już po raz dziewiąty.

To wyjątkowa pod wieloma względami impreza. Jest przecież upamiętnieniem pilota Aeroklubu Częstochowskiego – Piotra Sikorskiego. Ma walor sportowy, bo biorące w nim udział załogi rywalizują między sobą o jak najlepsze miejsca na podium. Potem są medale, dyplomy i nagrody. Ale wielu przedstawicieli świata lotniczego bierze w nich udział, z uwagi na rodzinną atmosferę i okazję do pierwszych podsumowań kończącego się powoli lotniczego sezonu.

Tegoroczne Jurajskie rozegrane zostaną w dniach 23-25.09.2016 r. Zapraszamy do licznego udziału.

Zawody będą rozgrywane w załogach: jedno (I pilot) lub dwuosobowych (I pilot i II pilot). I pilot (d-ca statku powietrznego) powinien posiadać ważną licencję pilota samolotowego i doświadczenie w lotach nawigacyjnych umożliwiające bezpieczne wykonanie tras zawodniczych. II pilotowi nie stawia się żadnych wymagań co do kwalifikacji lotniczych.

W ramach zawodów przewiduje się rozegranie dwóch konkurencji nawigacyjnych w oparciu o regulamin zawodów nawigacyjnych (regulamin dostępny jest na stronie Aeroklubu Częstochowskiego www.aeroklub-czestochowa.org.pl). Każda konkurencja będzie zakończona próbą lądowania na celność. Do rozegrania zawodów wymagane będzie rozegranie minimum jednej konkurencji nawigacyjnej.

Osoby zainteresowane udziałem w JZSMPS zobowiązane są do przesłania zgłoszenia w terminie nie później niż do 14.09.2016r. do godz. 19.00, osobiście, pocztą elektroniczną na adres acz@aeroklub-czestochowa.org.pl lub faksem na numer (34) 360-57-72.

Formularz zgłoszeniowy

Organizator we współpracy z firmą Unimot Express zapewnia atrakcyjne nagrody w następujących kategoriach: dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsce) w klasyfikacji ogólnej; dla najlepszej załogi rodzinnej z wyłączeniem zwycięskich załóg (pierwsze trzy miejsca) w klasyfikacji ogólnej; dla najlepszej załogi amatorskiej (klasyfikacja obejmuje załogi w skład których wchodzą osoby, które nigdy nie były klasyfikowane w Pucharze Polski oraz nie były członkami SNKN seniorów) oraz dla najmłodszej załogi (załoga o najmniejszej sumie lat obydwu jej członków),

Program zawodów:

22.09.2016 r. (czwartek)
od 10.00 – zlot i rejestracja zawodników
12.00-18.00 – loty treningowe

23.09.2016 r. (piątek)
09.30 – koniec zlotu i rejestracji zawodników
09.30 – otwarcie zawodów i odprawa zawodników
10.00 – początek próby obliczeniowej
11.15 – początek trasy nawigacyjnej

24.09.2016 r. (sobota)
09.30 – odprawa zawodników
09.45 – początek próby obliczeniowej
11.00 – początek trasy nawigacyjnej
18.00 – uroczyste zakończenie zawodów połączone z jurajską biesiadą lotniczą

25.09.2016 r. (niedziela)
09.00-14.00 – rozlot

Regilamin Jurajskich Zawodów Samolotowych im. Piotra Sikorskiego

Więcej informacji można znaleźć w Piśmie organizacyjnym.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus