Przejdź do treści
Stanisław Skonieczny (fot. Aeroklub Bydgoski)
Źródło artykułu

Odszedł Stanisław Skonieczny

Aeroklub Bydgoski przekazał smutną wiadomość. W dniu 19 października 2020 roku w Bydgoszczy zmarł Stanisław Skonieczny - pilot szybowcowy i skoczek spadochronowy.

Stanisław Skonieczny ur. się 12 kwietnia 1937 roku w Korzeczniku k/Koła. Po ukończeniu szkoły średniej w Poznaniu w 1956 roku razem z rodzicami przeniósł się do Bydgoszczy, gdzie rozpoczął szkolenie szybowcowe w Szkole Szybowcowej w Fordonie. Na obozie letnim w 1956 roku w Lisich Kątach uzyskał kategorie „C” pilota szybowcowego.

Po powrocie wstąpił do Aeroklubu Bydgoskiego i kontynuował dalsze szkolenie szybowcowe. W 1957 roku rozpoczął służbę wojskową w 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Krakowie. Uzyskał tytuł „Skoczka Spadochronowego Sił Zbrojnych”. Był aktywnym pilotem w Aeroklubie Bydgoskim. Brał udział w licznych zawodach szybowcowych. Od 1964 roku pracował w Milicji Obywatelskiej. W 1992 roku w stopniu kapitana przeszedł na emeryturę.

Posiadał Złotą Odznakę szybowcową z trzema Diamentami. Na szybowcach wylatał 2.500 godzin. Był członkiem Bydgoskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Pochowany został na cmentarzu Komunalnym w Bydgoszczy.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony