Zagłosuj na projekty związane z Lotniskiem Aleksandrowice

Zagłosuj na projekty związane z Lotniskiem Aleksandrowice

Dziś (12 października) ruszyło głosowanie dot. piątej już edycji Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej, który umożliwi realizację zwycięskich projektów w 2018 roku.

Aeroklubowi Bielsko-Bialskiemu już dwa razy udało sie zrealizować projekty: w III edycji Budżetu Obywatelskiego 2016 w której ABB wygrał z projektem "Windą do nieba" – zakup wyciągarki szybowcowej do szkolenia młodzieży oraz w IV edycji Budżetu Obywatelskiego 2017, w której ABB wygrał z projektem "Szybowcem po niebie" – zakup szybowca do szkolenia młodzieży.

W ramach tegorocznej V edycji, wśród 81 projektów, znalazły się dwa projekty złożone przez Aeroklub Bielsko-Bialski związane z Lotniskiem Aleksandrowice:

1) "Lotniczy Plac Zabaw" – projekt ogólnomiejski, Identyfikator: OBB013
Celem projektu jest budowa placu zabaw dla dzieci o tematyce lotniczej na jednym z najpiękniej położonych lotnisk w Polsce w Bielsko – Bialskich Aleksandrowicach.

Plac zabaw ma przybrać formę edukacyjną, dzięki czemu nasze pociechy aktywnie i pożytecznie będą mogły spędzać czas na lotnisku. Chcemy aby przez ten projekt lotnisko stało się jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców Bielska – Białej i okolic, a jednocześnie promować miasto oryginalnym placem zabaw umiejscowionym na jednym z najpiękniej położonych lotnisk w Polsce.

Formuła placu ma nawiązywać do jego lokalizacji, czyli na placu mają znaleźć się takie elementy jak: kiwak helikopter, kiwak samolot, huśtawka gniazdo bociana, ławka samolot, wieża kontroli lotów ze zjeżdżalnią, tablica rysunkowa i mała architektura (ławki, kosze na śmieci). Największe urządzenie ma stanowić samolot oraz helikopter, wyposażony w elementy sprawnościowe, drabinki, rurę strażacką, siatki, zjeżdżalnię czy śmigło, które dzieci mogą rozkręcić korbką znajdującą się wewnątrz samolotu. Wśród wymienionych elementów odnajdą się więc zarówno starsze dzieci jak i najmłodsi.
Więcej o projekcie na stronie www.obywatelskibb.pl

2) "Mały Modelarz" – projekt osiedlowy (Aleksandrowice), Identyfikator: 1-OBB002

Celem projektu osiedlowego w Aleksandrowicach jest stworzenie bezpiecznej i nowoczesnej pracowni modelarskiej poprzez jej doposażenie w specjalistyczne narzędzia oraz materiały do budowy modeli szkolnych, które będą wykorzystywane do szkolenia podstawowego "małych modelarzy".

Zajęcia modelarni przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych maszynami latającymi i chcącymi poznać zagadki ich lotu oraz nauczyć się budować własne konstrukcje latające, a także w sposób miły i ciekawy spędzić wolny czas.

Pracownia modelarska ze względu na swoje położenie skupia dzieci i młodzież głównie z okolicznych osiedli … ale nie tylko.

Zajęcia w modelarni pomagają uczęszczającym na nie dzieciom w kształtowaniu zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej. Praca nad modelami umożliwia poznawanie tajników rysunków technicznych, instrukcji, projektów, szkiców. Posługiwanie się przyborami kreślarskimi, narzędziami do obróbki drewna, tworzyw i metalu zaowocuje także w dorosłym życiu i być może wpłynie na wybór przyszłego zawodu w przemyśle lotniczym. Pracowitość, cierpliwość, dokładność to cechy, które Młody Modelarz zdobędzie w naszej modelarni. Nowe technologie, nowoczesne urządzenia i systemy do sterowania modelami to nasza codzienność, ale najważniejsza jest radość i fascynacja ze stworzonego przez siebie modelu i możliwość latania nim na aeroklubowym lotnisku.

Sukcesywnie na zajęciach, dzieci zostają zapoznane z historią lotnictwa i pozyskują wiedzę o konstrukcjach lotniczych oraz pionierach lotnictwa, którzy odegrali znaczącą rolę w jego rozwoju. Ci z nich, którzy ukończą 16 lat być może zapragną sięgnąć dalej, mają bowiem otwartą drogę do „Dużego Lotnictwa”. Mogą rozpocząć szkolenie szybowcowe, samolotowe czy spadochronowe. Zdobyte w modelarni umiejętności, zapoznanie się z podstawowymi prawami  aerodynamiki, rządzącymi lotnictwem znacznie ten proces ułatwia.
Więcej o projekcie na stronie www.obywatelskibb.pl

Głosować może, każdy zamieszkały i zameldowany mieszkaniec miasta Bielska-Białej, który ukończył 16 lat, na jeden z projektów ogólnomiejskich i jeden osiedlowy: osobiście w wyznaczonych punktach (rady osiedli, urząd miejski) wypełniając kartę do głosowania lub elektonicznie na: www.obywatelskibb.pl

Głosowanie potrwa do 19 października 2017 r.

Jak i gdzie głosować zobacz TUTAJ, a także jak głosować elektronicznie zobacz TUTAJ.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 16.11.2017 r.

Więcej informacji na stronie www.obywatelskibb.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Bielsko-Bialski
comments powered by Disqus