XV Międzynarodowy Piknik Lotniczy Bielsko-Biała

XV Międzynarodowy Piknik Lotniczy Bielsko-Biała

Aeroklub Bielsko-Bialski zaprasza na piętnastą już edycję Międzynarodowego Pikniku Lotniczego, który odbędzie się w pierwszy weekend września, w dniach 1-2.09.2018r. na aeroklubowym lotnisku Aleksandrowice.

„Wystarczy, że raz odwiedzisz lotnisko Aleksandrowice, a będziesz zawsze chodził z oczami zwróconymi w stronę nieba” – to motto przewodnie Pikników w Bielsku-Białej.

Mamy nadzieję, że nasz tegoroczny Piknik znakomicie wpisze się w ogólnopolskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, a zarazem  100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Warto również pamiętać, że równo 40 lat temu gen. Mirosław Hermaszewski, jako pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii Polak, odbył lot w kosmos – mówią organizatorzy.

Jak w poprzednich latach, w bogatym programie lotniczych pokazów Pikniku można będzie podziwiać umiejętności pilotów samolotowych (m.in.: Zespół Akrobacyjny Sił Powietrznych RP „ORLIK”,  Zespół akrobacyjny FIREBIRDS,  Uve Zimmerman,  John Richards i inni), szybowcowych (Jerzy Makula – SWIFT, Michał Ombach – PERKOZ), śmigłowcowych (Maciej Dominiak – BO-105, Bartłomiej Kieblesz i Piotr Starowicz – R-44), wiatrakowcowych (Andrzej Wybraniec – Xenon) oraz wiele konstrukcji ultralekkich z załogami naszych przyjaciół z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Słowenii. Samoloty, szybowce, śmigłowce, lotnie, spadochrony, modele latające, balony, to wszystko, co stanowi o uroku lotnictwa można będzie zobaczyć z bliska również na wystawie statycznej.

Będą także inne atrakcje naziemne, aby sympatycy lotnictwa mieli satysfakcję ze wspólnie spędzonego czasu. Ukoronowaniem tegorocznego pokazu będzie desant skoczków z M-28 oraz świętującego swoje 20-lecie, Zespołu Akrobacyjnego „ORLIK”.  Podczas pikniku będzie również wyjątkowa okazja zobaczyć po raz pierwszy w Polsce publicznie prezentowany film – wspomnienie o Bolesławie Zoniu – wybitnej postaci polskiego Lotnictwa Wojskowego i Sportowego związanej z Aeroklubem Bielsko - Bialskim i Górską Szkołą Szybowcową „ŻAR”.

Zapraszam z nadzieją, że tym razem sprzyjająca pogoda pozwoli nam w pełni zrealizować program rekreacyjno-rodzinnego pikniku „z oczami zwróconymi w stronę nieba”. W imieniu organizatorów życzę wszystkim uczestnikom Pikniku bogatych wrażeń w czasie tych dwóch dni z obcowania z historią i współczesnością lotnictwa na Podbeskidziu – zachęca Jerzy Oślak, Prezes Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

Program XV Międzynarodowego Pikniku Lotniczego Bielsko-Biała na stronie www.pikniklotniczy.pl

Źródło: Aeroklub Bielsko-Bialski
comments powered by Disqus