Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy

IX Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy

Dziewiąty już raz organizatorzy Międzynarodowego Pikniku Lotniczego Euroregionu Beskidy mają nadzieję, że jak w ubiegłych latach, ściągną na bielskie lotnisko rzesze miłośników awiacji, jak i wszystkich, którzy w rodzinnej, piknikowej atmosferze chcą spędzić ten wrześniowy weekend. Impreza, co rok ciesząca się niesłabnącym powodzeniem, pozwala podzielić się radością latania ludziom, dla których powietrzny żywioł jest na co dzień pracą i pasją.

IX Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy odbędzie się na Lotnisku Aleksandrowice w dniach 1-2 wrzesień 2012. Głównymi atrakcjami, jakie zapewniamy podczas tego rodzinnego festynu, są oczywiście pokazy lotnicze w wykonaniu pilotów z naszego regionu i z zagranicy. Dodatkowo zapraszamy do skorzystania z typowo festynowych atrakcji, takich jak wesołe miasteczko z atrakcjami dla najmłodszych, mała gastronomia, kramy z lotniczymi, i nie tylko, gadżetami, występy zespołów muzycznych, pokaz fajerwerków i wiele, wiele innych. Dla chcących podziwiać okolicę z lotu ptaka będą organizowane przez oba dni trwania pikniku loty widokowe.

W tym roku, chyba szczególną atrakcją dla widzów będzie przelot samolotów F-16. Jak w poprzednich edycjach pikniku największym blaskiem świecić będą gwiazdy światowej akrobacji lotniczej – wielokrotny Mistrz Świata – Jurgis Kairys na samolotcie SU-31 oraz zespół akrobacyjny AirBandits - dwóch najwyższej klasy rumuńskich pilotów na samolotach Jak-52.

Dodatkowo w pokazach (akrobacyjnych i prezentacjach w locie) wystąpią samoloty: akrobacyjne Zlin-526 AFS oraz Extra 300, produkowana w Bielsku Orka, Bies, historyczne RWD-5, Piper Cub, Bücker Bü-131 Jungmann, Dromadery w pokazie akcji gaśniczej, balon na ogrzane powietrze, liczna grupa samolotów ultralekkich oraz motoparalotni, szybowce wyczynowe w pokazie swoich możliwości.

Lotnisko zostanie otwarte dla publiczności o godz. 1000 natomiast pokazy lotnicze rozpoczną się o godz. 1400. Pod wieczór zapraszamy na koncert zespołu muzycznego i pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie zapraszamy na wspólną przygodę z lataniem życząc wszystkim uczestnikom Pikniku wielu bogatych wrażeń.

Aeroklub Bielsko-Bialski


Szczegółowe informacje i aktualności dostępne są na stronie pikniku.

Źródło: Aeroklub Bielsko-Bialski
comments powered by Disqus