Dzień Otwarty lotniska Aleksandrowice w Bielsku-Białej

Dzień Otwarty lotniska Aleksandrowice w Bielsku-Białej (fot. epba.pl)

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się Dzień Otwarty na lotnisku Aleksandrowice w Bielsku-Białej. Z tej okazji zostaną otwarte bramy hangarów dla zwiedzających. Będzie można obejrzeć samoloty i szybowce stojące na ziemi lub udać się w podróż nad miastem.

Lotnisko Aleksandrowice "Najpiękniej położone lotnisko w Polsce" zostanie udostępnione dla zwiedzających w sobotę, 22.10.2016 r. w godzinach 10:00–17:00.

W programie Dnia Otwartego zaplanowano m.in. prezentacje szybowców, samolotów, skoków spadochronowych oraz zabawy i konkursy dla dzieci, loty widokowe szybowcem za wyciągarką i samolotem oraz dla odważnych – tandemowe skoki spadochronowe.

Organizatorzy zapraszają także na prezentację zwycięskiego projektu „Windą do Nieba" – zakup wyciągarki szybowcowej do szkolenia młodzieży, zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Do wygrania będą bezpłatne zaproszenia na loty widokowe szybowcem za „Windą" dla mieszkańców Bielska-Białej.

Dzień Otwarty to okazja do zapoznania się z codzienną działalnością Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

Dodatkowo, podczas Dnia Otwartego lotniska Aleksandrowice będzie można dowiedzieć się więcej na temat dwóch nowych projektów zgłoszonych w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego 2017:

1. "Szybowcem po Niebie" – zakup szybowca do szkolenia lotniczego młodzieży. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie www.obywatelskibb.pl.

2. "Lotniczy Plac Zabaw" na lotnisku Aleksandrowice. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie www.obywatelskibb.pl.

Do zobaczenia na lotnisku Aleksandrowice !

Źródło: Aeroklub Bielsko-Bialski
comments powered by Disqus