Przejdź do treści
Źródło artykułu

Szybowcowe zawody "O Złoty Liść Klonu Białostockiej Jesieni 2013" rozegrane

W sobotę 19 października na lotnisku Aeroklubu Białostockiego rozegrano szybowcowe zawody na celność lądowania „O Złoty Liść Klonu Białostockiej Jesieni 2013” im. Tadeusza Górskiego, kończące sezon szybowcowy 2013. Wygrał Paweł Szyper wynikiem 1,07m.

W zawodach uczestniczyło 36 pilotów (w tym 3 panie). Obecnością i startem zaszczycili nas także seniorzy białostockiego i polskiego lotnictwa, którzy wspierali nas swoim doświadczeniem, oraz z wielką życzliwością komentowali uzyskiwane przez nas wyniki. Pięciu z nich startowało w konkurencji udowadniając, że po 80 można jeszcze latać! Oprócz startujących w zawodach, w kwadracie przebywało w sumie około 100 osób, ponieważ piloci zaprosili członków rodzin i przyjaciół. 27 z nich miały okazję podziwiać Białystok z szybowca. Dopiero zachodzące słońce zmusiło wszystkich do zejścia z płyty lotniska i podsumowania lotów przy ognisku.

Tego dnia pogoda dopisała, nie było awarii sprzętu, doskonale spisali się instruktorzy, wyciągarkowi, chronometrażyści i ściągarkowi. Prezes oraz dyrektor AB zagrzewali osobiście młodzież do latania, fizycznie rozgrzewała na starcie gorąca herbata i grochówka. Była doskonała atmosfera i wszystkim dopisywały humory. Opiekę meteorologiczną i dobrą pogodę, zapewnił nam nasz białostocki główny meteorolog Maciek Maciejewski.

Zabawa była przednia za co wszystkim, wszystkim serdecznie dziękujemy (wszyscy jesteśmy zwycięzcami!) i do zobaczenia już w nowym sezonie 2014.

Wyniki zawodów

1) Paweł Szyper 1,07m. 
2) Mirosław Keller 1,08m.
3) Jan Nosal 2,43m.
4) Krzysztof Jackowski 2,70m.
5) Igor Stepaniuk 3,36m. 
6) Maciej Maciejewski 
7) Dawid Wiszniewski 3,61m.
8) Dariusz Wiśniewski 5,01m. 
9) Adam Fiłonowicz 6,87m. 
10) Piotr Ciołko 7,30m
... aż do 36m)  :) ale na lotnisku.


R. Ożlański, M. Chowański i A.Fiłonowicz
Zarząd Sekcji Szybowcowej AB 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony