60 mln godzin lotu floty turbośmigłowych samolotów King Air

King Air 200

Firma Beechcraft poinformowała, iż światowa flota turbośmigłowych statków powietrznych tej marki przekroczyła 60 mln godzin lotu. Legendarna linia dwusilnikowych turbośmigłowych samolotów King Air jest najlepiej sprzedającą się rodziną samolotów biznesowych na świecie. Ponad 7 tys. maszyn tego typu jest eksploatowane w 127 krajach, w tym we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych USA.

"Linia samolotów King Air nadal przewodzi w swoim segmencie, reprezentując 53 procent światowego rynku turbośmigłowych konstrukcji biznesowych", powiedział Shawn Vick, wiceprezes działu sprzedaży i marketingu. "Dzisiejsze modele King Air zapewniają ich operatorom wszechstronną możliwość lądowania w dowolnym miejscu i przewozu większej ilości pasażerów na dalsze odległości przy mniejszym spalaniu paliwa, a wszystko to w wygodniejszej kabinie. Wartość, trwałość i użyteczność naszych turbośmigłowych konstrukcji jest nieporównywalna z jakimkolwiek innym samolotem na świecie", dodał.

King Air jest wykorzystywany do różnorodnych zadań, począwszy od tradycyjnego przewozu pasażerskiego i masywnych ładunków, do misji nadzoru elektronicznego, pogotowia lotniczego, wykonywania map lotniczych i szkoleń. "Miliony godzin doświadczenia w powietrzu stanowi ogromną bazę wiedzy, która jest przekazywana z powrotem do Beechcrafta", tłumaczył Vick. "Bardzo cenimy globalne doświadczenie naszych klientów i zamierzamy wykorzystywać je do wprowadzenia ulepszeń do linii produktów Air King", kontynuował.

"Fakt ten oznacza, że obecne modele King Air oferują znacznie większą wydajność i niezawodność niż ich poprzednicy, a wraz z naszymi działaniami zmierzającymi do zmodernizowania produktów firmy Beechcraft, czekamy na ich kolejne modernizacje w przyszłości”. Raport sprzedaży statków powietrznych GA za rok 2012 opublikowany przez Stowarzyszenie Producentów Lotnictwa Ogólnego (GAMA) wskazuje, że na całym świecie dostawy samolotów turbośmigłowych wzrosły o 10,3 procent z 526 samolotów w 2011 r. do 580 w 2012 r.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.beechcraft.com

Źródło: AeroExpo Europe
comments powered by Disqus