Przejdź do treści
Pełny Fortune Business Insights, fot. Fortune Business Insights
Źródło artykułu

Wartość rynku helikopterów osiągnie do 2026 r. prawie 70 mld dolarów

Zgodnie z raportem Fortune Business Insights, do 2026 r. globalny rynek śmigłowcowy osiągnie wartość 68,36 mld USD, wykazując w okresie prognozy łączną roczną stopę wzrostu (CAGR) w wysokości 4,47%. W 2018 r. sektor ten został wyceniony na 48,19 mld USD.

Dokument zatytułowany „"Global Helicopter Market Size, Share & Industry Analysis” wskazuje, iż ze względu na zwiększenie wykorzystania lekkich śmigłowców do zastosowań komercyjnych wzrost rynku śmigłowców ma jeszcze przyspieszyć. Dodatkowo, w krajach takich jak Chiny i Indie, wzrasta liczba projektów tzw. inteligentnych miast, dlatego też rządy podejmują inicjatywy mające na celu poprawę infrastruktury przeznaczonej dla służb medycznych.

Zwiększa się również zapotrzebowanie na śmigłowce ratownicze (EMS), a wiodący dostawcy usług medycznych wykorzystują helikoptery jako karetki powietrzne. Wynika to głównie z faktu, iż transport lotniczy jest bezpieczny i szybki i zapewnia dostęp do dowolnych miejsc. Również tempo rozwoju przewozów medycznych (transportu narządów ludzkich) rośnie z dnia na dzień.


Jeśli chodzi o sprzedaż, rynek helikopterów jest podzielony na rynek wtórny i nowych produktów, gdzie w nadchodzących latach liderem ma stać się Ameryka Północna.

Pełny raport Fortune Business Insights dostępny jest tutaj (LINK)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony