Sikorsky dostarczył pierwszy śmigłowiec S-76D w wersji SAR

Sikorsky S-76D w wersji SAR

Koncern Sikorsky poinformował o pierwszej dostawie śmigłowca S-76D z przeznaczeniem do wykonywania misji Search and Rescue (SAR). Statek powietrzny został przekazany Mitsubishi Corporation i będzie wykorzystywany przez Japan Coast Guard. Informacja ta została ogłoszona podczas pokazów lotniczych Farnborough 2014.

Firma Mitsubishi Corporation złożyła zamówienie na 11 śmigłowców S-76D z przeznaczeniem dla Japan Coast Guard, która do tej pory użytkowała helikoptery S-76 (w wersji S-76C, S-76C+ oraz S-76C + +). Wśród kluczowych urządzeń znajdujących się na wyposażeniu wersji SAR, jest m.in. w pełni sprzężony, czteroosiowy autopilot, którego zadaniem jest zmniejszenie obciążenie pilota oraz poprawienie ogólnego bezpieczeństwa wykonywanych operacji.

"Jesteśmy szczęśliwi, że dostarczyliśmy nasz pierwszy helikopter S-76D dedykowany do operacji SAR lojalnemu klientowi, który był częścią sukcesu rodziny S-76", powiedział Dan Hunter, dyrektor działu Platforms, Sikorsky Commercial Systems & Services. "Japonia jest ważnym rynkiem z wielu potencjalnymi klientami dla wszystkich segmentów misji S-76D i cieszymy się, że zwiększyliśmy ilość naszych statków powietrznych wykorzystywanych w tym rejonie".

W grudniu 2013 r. Sikorsky dostarczył pierwszy model S-76D do Bristow Group, Inc z przeznaczeniem do transportu pracowników na platformy wiertnicze. Podczas Farnborough  Air Show, koncern ogłosił również wprowadzenie ne rynek śmigłowców S-76D w wersji dla VIP/transportu korporacyjnego. Do końca tego roku, firma z kolei spodziewa się dostarczyć modele S-76D przystosowane do misji medycznych służb ratowniczych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.sikorsky.com

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus