Pierwszy lot Bombardiera Global 7000

Global 7000

W ostatnich dniach miał miejsce pierwszy lot Bombardiera Global 7000, egzemplarza testowego oznaczonego jako FTV1, który ma teraz rozpocząć agresywną kampanię prób w powietrzu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, samolot ma zostać wprowadzony do eksploatacji w drugiej połowie 2018 roku.

Testowy Global 7000 wystartował z lotniska zakładowego w Toronto i był pilotowany przez kapitana Eda Grabmana oraz pierwszego pilota Jeffa Karnesa. W kabinie znalazł się również inżynier Jason Nickel. Zakres prób miał pozwolić ocenić funkcjonalność podstawowych systemów statku powietrznego oraz przetestować jego zachowanie w powietrzu. Lot trwał 2 godzin i 27 minut i jak ocenili piloci, przebiegł zgodnie z oczekiwaniami.

Statek powietrzny wzniósł się na wysokość 20 tys. stóp i osiągnął planowaną prędkość 240 węzłów. "Pierwszy lot jest zwieńczeniem etapu wykorzystania niesamowitej ilości wiedzy i doświadczenia naszych oddanych pracowników, partnerów i dostawców", powiedział David Coleal, prezes Bombardier Business Aircraft.

"To jest bardzo ważny moment dla Bombardiera i potwierdza, że rozwój programu modelu Global 7000 postępuje zgodnie z harmonogramem. Jest to najbardziej innowacyjny i unikalnie zaprojektowany business jet w swojej kategorii i jedyny samolot na rynku oferujący cztery pomieszczenia niezrównanego komfortu i elastyczności, które tworzą niezapomniane przeżycie dla naszych klientów”, dodał.
 

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus