Przejdź do treści
Modele Gulfstream G800 i G400, fot. Aero News Net
Źródło artykułu

Gulfstream zaprezentował projekty dwóch zupełnie nowych odrzutowców biznesowych

Firma Gulfstream zaprezentowała projekty dwóch zupełnie nowych samolotów – modelu G800, który będzie posiadał największy zasięg ze wszystkich produkowanych przez spółkę oraz G400, który nazwany został pierwszą nową konstrukcją w klasie wielkokabinowych biznes jetów od ponad dekady.

„Od ponad sześciu dekad Gulfstream jest liderem branży lotnictwa biznesowego dzięki zaangażowaniu w ciągłe doskonalenie i konsekwentne ustanawianie nowych standardów bezpieczeństwa, wydajności, innowacji i komfortu”, powiedział Mark Burns, prezes firmy.

„Dzisiejszy dzień jest ważnym kamieniem milowym i inwestycją w przyszłość naszej spółki wraz z wprowadzeniem G800, naszego najszybszego samolotu o największym zasięgu z dotychczasowych oraz G400, pierwszego w branży wielkokabinowego odrzutowca biznesowego od ponad dekady”, dodał.

G800 będzie oferował klientom zasięg 8 tys. NM przy prędkości 0,85 Macha oraz 7 tys. NM przy 0,90 Macha. Będzie również bardziej ekonomiczny niż poprzednie modele. Jego kabina będzie wyposażona w 19 miejsc pasażerskich i 16 panoramicznych owalnych okien.

Z kolei całkowicie nowy projekt G400 będzie połączeniem konstrukcji dalekiego zasięgu i dużej prędkości, zapewniając jednocześnie komfort kabiny i efektywność środowiskową. Model ten ma mieć mniejsze zużycie paliwa, emisję gazów i hałasu dzięki zastosowaniu aerodynamicznej konstrukcji, Samolot będzie mógł wykonywać loty na odległość do 4,2 tys. NM z prędkościami przelotowymi 0,85 Macha. Będzie oferowany z trzema konfiguracjami kabiny, dla 9, 11 lub 12 pasażerów. Zgodnie z przewidywaniami producenta, dostawy G800 mają się rozpocząć w 2023 r., a G400 w 2025 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony