Firma Mooney wznawia produkcję

Mooney M20

Firma Mooney poinformowała, iż 26 lutego planuje wznowić produkcję samolotów, a pierwsza nowa konstrukcja tej marki, AcclaimTN Type S, ma być zbudowana po pięciu latach przerwy i powinna być gotowa do rozpoczęcia testów lotu w następnym miesiącu. Prezes Mooney, Dr Jerry Chen powiedział, że rozpoczęcie produkcji poprzedziło kilka miesięcy intensywnych prac przygotowawczych w zakładzie Kerrville, w stanie Teksas.

Dzięki napływowi kapitału od nowego właściciela z Chin, Mooney rozpoczął proces przywracania do pracy osób zwolnionych w zeszłym roku. Chen wyjaśniał, że wznowienie produkcji wyznacza nowy rozdział dla firmy, która stała się już ikoną lotnictwa. "Jest to ważna data w historii Mooney. Wszyscy pracownicy firmy włożyli w to ogromny wysiłek i nie mógłbym być bardziej dumny z tego, co zostało osiągnięte w tak krótkim czasie", dodał.

Na początku stycznia br., około 45 osób było zaangażowanych w przywracanie warunków produkcji zakładów, które zostały zamknięte w 2009 r. Jednak niektóre działy firmy wciąż funkcjonowały, celem zapewnienia obsługi klienta i części zamiennych, a także utrzymania wszystkich certyfikatów typu w przekonaniu, że pewnego dnia produkcja zostanie wznowiona. Pięć niedokończonych samolotów pozostało na linii produkcyjnej, tam gdzie ich montaż został rozpoczęty. Teraz zostaną one dokończone w pierwszej kolejności, co będzie miało miejsce pod koniec lutego lub na początku marca. Chen wyjaśniał, że linie produkcyjne zostały zmodernizowane, a dodatkowo zostaną wdrożone nowe procesy produkcyjne. "Wierzymy w przyszłości firmy Mooney i mamy dobry plan", powiedział Chen. "W przeciwnym razie nie prowadzilibyśmy tak znaczących inwestycji w spółce", dodał.

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus