Duży spadek zainteresowania produktami Dassault Falcon

Dassault Falcon 7X

Firma Dassault Falcon poinformowała, iż dostawy jej odrzutowców biznesowych znalazły się na najniższym poziomie od 2005 r. Największy wpływ na załamanie się sprzedaży miał gwałtowny spadek popytu na wielkokabinowe oraz dalekiego zasięgu biznes jety, szczególnie na wcześniej szybko rozwijających się rynkach Chin, Rosji i Ameryki Łacińskiej.

Według danych przedstawionych przez francuskiego producenta, liczba sprzedanych samolotów typu Falcon 2000S/LXS, 900LX oraz 7X spadła do 55 w 2015 r., w porównaniu do 68 dostarczonych w 2014 r. i 75 w 2013 r. W ubiegłym roku, spółka zanotowała również 72% spadek sprzedaży netto, a jej portfel zamówień na dzień 31 grudnia 2015 r., wyniósł 91 samolotów, o 30 mniej niż w roku poprzednim.

Analityk lotniczy, Rolland Vincent powiedział, że kryzysem najbardziej dotknięty został flagowy model producenta - 7X, a na ten stan rzeczy wpłynęło nagłe spowolnienie na rynkach wschodzących. Zmniejszyło ono popyt na samoloty dalekiego zasięgu, w tym także na nowy model 8X, trzysilnikowy odrzutowiec, który ma zostać wprowadzony do sprzedaży w drugiej połowie 2016 r.

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus