Bombardier zwalnia 1700 osób

Fabryka Bombardiera w Wichita

Firma Bombardier poinformowała o rozpoczęciu zwolnień, które łącznie obejmą 1700 pracowników, w tym 1100 w zakładach w Montrealu i 600 w Wichita. Głównym tego powodem jest zmniejszająca się sprzedaż samolotów oraz opóźnienia programów odrzutowca CSeries i biznes jeta Learjet 85.

W ubiegłym tygodniu kanadyjski producent ogłosił, że pierwsze dostawy modelu CSeries rozpoczną się najwcześniej w drugiej połowie 2015 r., a kilka dni później dodał, że harmonogram rozwoju Learjeta 85 również się nie zostanie dotrzymany. Pierwszy lot modelu 85 był planowany na 2013 rok i teraz koncern ma nadzieję, że oblot nastąpi w najbliższych tygodniach.

Tymczasem spółka poinformowała także, że zamówienia na odrzutowce biznesowe i samoloty pasażerskie były mniejsze w ubiegłym roku o 19% (w porównaniu do 2012 r.). Ogłaszając redukcje, zarząd Bombardiera tłumaczył pracownikom, że musi oszczędzać środki finansowe, które teraz zostaną przeznaczone na rozwój nowych koncepcji. Zwolnienia dotknęły zarówno osoby posiadające umowy czasowe, jak również stałych pracowników zatrudnionych przy liniach produkcyjnych, montażu, w działach projektowania i sprzedaży.

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus