Przejdź do treści
Siostry bliźniaczki zdobyły licencję PPL (A), fot. aero-news.net
Źródło artykułu

Bliźniaczki zdobyły licencję turystyczną w tym samym dniu

7 grudnia, dwudziestoczteroletnie siostry bliźniaczki, Lexie Hope i Emily Hope Wilson, tego samego dnia uzyskały licencję turystyczną FAA. Wydarzenie miało miejsce na międzynarodowym lotnisku Bergstrom w Austin.

Po ukończeniu college'u i ponad dwóch latach pracy w korporacji w Austin w Teksasie, siostry zdecydowały, że chcą realizować coś bardziej wymagającego i ekscytującego nie zrażając się faktem, że lotnictwo pozostaje przestrzenią zdominowaną przez mężczyzn, a mniej niż 6% pilotów lotniczego transportu komercyjnego w Stanach Zjednoczonych to kobiety.

Teraz planują przeprowadzić się do Phoenix w Arizonie i wziąć udział w siedmiomiesięcznym w programie Airline Career Pilot, oferowanym przez lidera szkoleń dla linii lotniczych, ośrodek ATP. Ten zorientowany na linie lotnicze kurs będzie obejmował możliwość uzyskania licencji instruktora wraz z uprawnieniami do lotów według przyrządów i na samolotach wielosilnikowych.

Bliźniaczki są czwartą generacją lotników w swojej rodzinie. Ojciec Lexie i Emily lata w liniach lotniczych i jest też instruktorem, a ich dziadek był pilotem podczas II wojny światowej i wykonał 32 misje bojowe na B17 w Europie. Z kolei pradziadek uzyskał licencję pilota armii USA w 1916 r. „Lotnictwo wydaje się być w naszym DNA”, powiedziała Lexie, a jej siostra bliźniaczka dodała: „Być może przez wiele lat unikaliśmy oczywistości. Teraz nadszedł czas, aby kontynuować rodzinną tradycję latania”. Uważa się, że Lexie i Emily są pierwszymi bliźniaczkami, które tego samego dnia zdobyły w USA licencję FAA.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony