Lot widokowy Qantas najszybciej sprzedającym się w historii przewoźnika

B787 należący do linii Qantas, fot. Airline Ratings

Czy pasażerowie zechcą zapłacić 800 dolarów (lub więcej) za lot donikąd? Ponad 130 osób w Australii tak zrobiło. Linie Qantas uważają, że to jeden z najszybciej sprzedających się lotów w historii przewoźnika.

Linia lotnicza, która od wybuchu pandemii straciła prawie 2 mld dolarów, uruchomiła lot „Great Southern Land”, który wystartuje i wyląduje w Sydney. Podczas siedmiogodzinnego lotu pasażerowie będą mogli zobaczyć znane australijskie atrakcje naturalne, takie jak Wielka Rafa Koralowa i Uluru, które są niedostępne ze względu na zamknięcie granic, a dodatkowo również Kata Tjuta, Byron Bay, Bondi Beach i Sydney Harbour. Według przewoźnika, nad niektórymi z nich samolot przeleci na wysokości zaledwie 4 tys. stóp.

Bilety w klasie ekonomicznej kosztowały 787 dolarów australijskich, ekonomicznej premium 1787 dolarów, a w klasie biznes - 3787 dolarów, ale mimo to cały lot wyprzedał się w niecałe 10 minut. „Wiedzieliśmy, że ten lot będzie popularny, ale nie spodziewaliśmy się, że wyprzeda się tak szybko” - powiedział rzecznik Qantas. „To prawdopodobnie najszybciej sprzedający się lot w historii linii. Ludziom wyraźnie brakuje podróży i latania”, dodał.

Przedsięwzięcie odbędzie się 10 października, a kapitanem załogi został wyznaczony David Summergreene, który podkreśla, że jest „bardzo podekscytowany” ponownym lotem po miesiącach poza kokpitem. „To przeniesie mnie z powrotem do czasów, kiedy uczyłem się latać i lataliśmy lekkimi samolotami bardzo nisko nad różnymi obiektami”, dodał. Qantas nie wyklucza organizowania kolejnych lotów widokowych, inicjatywy podjętej przez linie lotnicze w krajach azjatyckich, które chcą podtrzymać uprawnienia pilotów uziemionych przez koronowirusa.

Źródło: abc.net.au
comments powered by Disqus