Święto 56. Bazy Lotniczej na lotnisku w Latkowie

Święto 56. Bazy Lotniczej na lotnisku w Latkowie (fot. 56. Baza Lotnicza)

W imieniu Dowódcy 56 Bazy Lotniczej zapraszamy na obchody Święta 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu, które odbędą się 21.05.2016 r. w godzinach od 9.00 do 18.00. W tym roku żołnierze 56. BLot świętować będą 53. rocznicę powstania najstarszej jednostki śmigłowcowej w Polsce.

Już po raz czwarty główne obchody odbędą się na lotnisku w Latkowie koło Inowrocławia. Świętowanie rozpocznie się mszą św. w intencji żołnierzy i pracowników wojska 56. BLot w hangarze lekkim, o godzinie 10.00 odbędzie uroczysty apel, a po nim 4. Kujawski Piknik Śmigłowcowy. Tak jak w latach poprzednich będzie możliwość skorzystania z darmowych autobusów komunikacji miejskiej, które będą dowozić gości na lotnisko w Latkowie.

W tym roku goście będą mieli okazję podziwiać w powietrzu i na ziemi statki powietrzne zarówno wojskowe jak i cywilne m.in.: M-28 Bryza, C-295 Casa, Mi-24, Mi-2, W3-PL, SH-2G, AH-64 Apache oraz sprzęt aeroklubów: Kujawskiego, Pomorskiego i Bydgoskiego.

W pokazach pilotażu będzie można zobaczyć: F-16, Su-22, Mig-29, Zespół Mi-24 oraz Zespoły Akrobacyjne "Orlik" i "Żelazny", a także śmigłowce, wiatrakowce, samoloty i szybowce.

Nie zabraknie też sprzętu Wojsk Lądowych m.in.: Leopard 2, PT-91 Twardy, Rosomak, Dana i wiele innych. Planowane są również loty widokowe organizowane przez Aeroklub.

Organizatorzy przygotowali też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. Jako, że formuła pikniku rodzinnego zobowiązuje, centralnym miejscem będzie scena, na której będzie można zobaczyć Orkiestrę Garnizonu Siedlce, zespół Eleanor Gray, zespoły z Kujawskiego Centrum Kultury, Klubu 56. BLot i wiele innych. Przed sceną zaś zabawy i konkursy dla dzieci.

Tegoroczne obchody odbędą się pod patronatem honorowym Marszałka Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

mjr Marek Pawlak
oficer prasowy Dowódcy 56. Bazy Lotniczej

Źródło: 56 Baza Lotnicza
comments powered by Disqus