Szkolenie wysokościowe Morskiego Oddziału Straży Granicznej

Szkolenie Morskiego Oddziału Straży Granicznej na lotnisku w Pruszczu Gdańskim ze śmigłowcem Anakonda (fot. 49blot.wp.mil.pl)

W dniu 18.04.2016 r. funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej na lotnisku w Pruszczu Gdańskim brali udział w szkoleniu ze śmigłowcem Anakonda.

Pogranicznicy korzystając z gościnności pruszczańskiej Bazy ćwiczyli na lotnisku desant ze śmigłowca Anakonda. W trakcie intensywnego szkolenia poznali procedury wsiadania i opuszczania śmigłowca oraz rozmieszczenia wewnątrz statku powietrznego. Przed przystąpieniem do działań ćwiczący bardzo szczegółowo zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w trakcie zajęć ze śmigłowcem.
 
Śmigłowiec Anakonda przeznaczony jest do wykonywania zdań poszukiwawczo-ratowniczych nad wodą i lądem, w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych w dzień i w nocy. Może zabrać na pokład do 8 rozbitków. Najnowsze egzemplarze maszyny wyposażono w system obserwacji termowizyjnej, który zwiększa efektywność poszukiwania rozbitków w nocy. Na pokładzie posiada środki ratownicze (kamizelki, radiostacje ratownicze, nosze), dźwig burtowy z wciągarką elektryczną przeznaczoną do podnoszenia lub opuszczania ludzi i ładunków (za pomocą pasów ratowniczych, dwuosobowego kosza ratowniczego lub noszy). Dzięki rozmieszczonym wokół kadłuba pływakom ma możliwość awaryjnego wodowania.Sekcja Wychowawcza 49. BLot

Źródło: 49. Baza Lotnicza
comments powered by Disqus