Lot pożegnalny mjr pil. Dariusza Kowalskiego

Lot pożegnalny mjr pil. Dariusza Kowalskiego (fot. 49blot.wp.mil.pl)

W dniu 27.01.2016 r. mjr pil. Dariusz Kowalski zgodnie z ceremoniałem wojskowym odbył swój lot pożegnalny w Siłach Zbrojnych RP.

Ostatni raz za sterami śmigłowca Mi-24 zastępca dowódcy eskadry śmigłowców szturmowych zasiadł na lotnisku 49. Bazy Lotniczej w obecności Dowódcy Jednostki, płk dypl. pil. Piotra Saniuka, przełożonych i kolegów z GDL, oraz małżonki. W czasie lotu, zgodnie z ceremoniałem lotniczym podziękował za współpracę służbom kierowania lotami oraz wszystkim tym, dzięki którym przez całą służbę w powietrzu mógł bezpiecznie wykonywać postawione przed nim zadania.

Po wylądowaniu nastąpiło symboliczne pożegnanie ze śmigłowcem poprzez położenie dłoni na jego kadłubie. Następnie po krótkim przemówieniu pana majora i życzeniach, które złożył mu na nową drogę życia Dowódca 49. BLot., młodsi koledzy piloci symboliczną wiązanką kwiatów podziękowali mjr pil. Dariuszowi Kowalskiemu za doświadczenie, które dzięki współpracy z nim  mogli zdobyć i wiedzę, którą im przekazywał. Uroczystość zakończyło odegranie Marszu Lotników.

 

 

 

Mjr pil. Dariusz Kowalski ukończył Szkołę Orląt w 1996 roku uzyskując tytuł inżyniera pilota. Ponadto ukończył studia magisterskie i podyplomowe na Politechnice Gdańskiej. Po promocji we WSOSP w Dęblinie objął pierwsze stanowisko służbowe pilota w 49. pśb w Pruszczu Gdańskim (obecnie 49. BLot), gdzie spędził pozostałe lata zawodowej służby wojskowej. W trakcie służby w powietrzu wykonywał loty na samolotach odrzutowych TS-11 Iskra oraz śmigłowcach Mi-2 i Mi-24. Łącznie spędził w powietrzu 1667 godzin. Dariusz Kowalski posiada I klasę pilota na śmigłowcach bojowych Mi-24. Wykonywał także zadania lotnicze poza granicami kraju w ramach PKW Irak oraz PKW Afganistan.

Więcej zdjęć na stronie: www.49blot.wp.mil.pl

Sekcja Wychowawcza 49. BLot

Źródło: 49. Baza Lotnicza
comments powered by Disqus