Dzień Otwartych Koszar w 49 Bazie Lotniczej

Dzień Otwartych Koszar w 49 Bazie Lotniczej (fot. 49 Baza Lotnicza)

Dowódca 49 Bazy Lotniczej płk pil. Zbigniew Mitura zaprasza na Dzień Otwartych Koszar zorganizowany w ramach Święta 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Impreza odbędzie się w dniu 8 czerwca 2019 r. na pruszczańskim lotnisku. Otwarcie bram Bazy o godzinie 9:00.

Impreza połaczona bedzie z obchodami 90-lecia Aeroklubu Gdańskiego. Dlatego sympatycy lotnictwa, którzy przybędą do 49 Bazy Lotniczej w Pruszu Gdańskim, zobaczą pokazy lotnicze zarówno statków wojskowych jak i cywilnych.

Część wojskowa pokazów lotniczych odbędzie się w godz. 10:00 – 12:00. W pokazie CSAR zobaczymy dwa śmigłowce Mi-24 i dwa śmigłowce W-3PL. Będzie też przelot samolotu C-130 Herkules. W przelocie z elementami pokazu zaprezentuje się samolot Su-22. W pokazie na pruszczańskim niebie zobaczymy również śmigłowce W-3WARM i Mi-24.

Pokazy cywilne, które organizuje Aeroklub Gdański, zaplanowano w godzinach 12:00 – 18:00. Podczas tej częście będzie można podziwiać m.in.: Marię Muś w śmigłowcu Bolkov, Formację 3AT3, Macieja Pospieszyńskiego i Marka Choim w akrobacji samolotami Extra, samolot Husky, a także akrobację szybowcową w wykonaniu J. Makuli.

W trakcie trwania całego dnia będzie także wystawa statyczna śmigłowców z Pruszcza: Mi-24, Mi-2, W-3WARM, bezzałogowce. Będą też stoiska promocyjne i ze sprzętem, m.in.: 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych z Mirosławca, WKU z Gdańska i 7 Pomorskiej Brygady OT.

49 Baza Lotnicza w Pruszczu Gdańskim jest jednostką śmigłowcową wchodzącą w skład 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu. 49 Baza Lotnicza w Pruszczu Gdańskim przeznaczona jest do działań na współczesnym polu walki w ścisłym współdziałaniu z wojskami lądowymi.  Więcej o historii 49 Bazy Lotniczej na stronie www.49blot.wp.mil.pl

Źródło: 49. Baza Lotnicza
comments powered by Disqus