Samodzielne loty podchorążych na śmigłowcach

Pierwszy lot st.kpr.pchor. Mateusza Piechowskiego na śmigłowcu Mi-2 (fot. 41blotsz.wp.mil.pl)

Podchorąży Lotniczej Akademii Wojskowej odbył pierwszy samodzielny lot szkoleniowy na śmigłowcu wojskowym Mi-2.

W dniu 30.05.2019 r. po kilku tygodniach intensywnego szkolenia w powietrzu poprzedzonego wymagającym przygotowaniem naziemnym st. kpr. pchor. Mateusz Piechowski odbył swój pierwszy lot samodzielny na śmigłowcu wojskowym Mi-2.

Wcześniej tego samego dnia z wynikiem bardzo dobrym zdał egzamin dopuszczający z Dowódcą 2. Klucza 61. Eskadry Śmigłowców kpt. pil. Pawłem Uronieckim.

03.06.2019 r. odbyła się uroczysta zbiórka kadry instruktorskiej oraz podchorążych piątego i czwartego rocznika, podczas której Dowódca Eskadry ppłk pil. Dawid Bereziński pogratulował podchorążemu Piechowskiemu tego osiągnięcia. Pułkownik podkreślił, iż było ono możliwe dzięki wysiłkowi i determinacji nie tylko szkolonego ale przede wszystkim jego Dowódcy Klucza kpt. pil. Pawła Uronieckiego oraz instruktora por. pil. Roberta Kaczmarskiego.

Na zakończenie życzył wyróżnionemu tyle samo lądowań co startów, a pozostałym podchorążym czwartego rocznika aby wkrótce poszli w ślady jego kolegi.

Podchorąży Piechowski jest pierwszym szkolonym z grupy 521, który zdał egzamin i uzyskał uprawnienia do lotów samodzielnych. Młody rocznik rozpoczął szkolenie w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w kwietniu tego roku.

(fot. 41blotsz.wp.mil.pl)

Źródło: 41 Baza Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus