Przejdź do treści
CASA C-295M o numerze bocznym 022 w locie (fot. 8BLTr)

Kolejny lot ratujący ludzkie życie

22 października lotnicy z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wykonali Akcję Serce. To w tym roku już 25 lot ratujący życie, który zrealizowało 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego.

Samolot CASA C-295M o numerze bocznym 022 wystartował z krakowskiego lotniska do lotu o statusie "HOSPITAL" przed godziną 10:00. Załoga wraz z personelem medycznym odbyła lot po trasie Kraków – Szczecin – Katowice – Kraków.

Powrót samolotu na macierzyste lotnisko nastąpił przed godziną 18:00. Zadanie zostało zrealizowane sprawnie i bez zakłóceń. Wspólna praca wojskowych lotników oraz transplantologów Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu po raz kolejny przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi żołnierzy – pilotów, techników i całej grupy personelu naziemnego, a także lekarzy możliwe jest ratowanie ludzkiego życia.

Współpraca transplantologów i lotników trwa od 1988 r., kiedy to podpisano pierwszą umowę na nieodpłatne świadczenie przez wojsko usług transportu lotniczego dla ośrodków transplantacyjnych.

Ta szczytna idea ratowania ludzkiego życia została zainicjowana przez prof. Zbigniewa Religę i ówczesne Dowództwo Wojsk Lotniczych. Na potrzeby „Akcji Serce” w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego (w Krakowie lub w Powidzu) w gotowości utrzymywana jest załoga i samolot do wykonania lotu ratującego życie.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony