Dziewiąta Akcja Serce w wykonaniu 3.SLTr

M-28 Bryza z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w locie - widok z przodu (fot. Bartek Bera)

19 maja br. załoga 33. Bazy Lotnictwa Transportowego zrealizowała Akcję Serce. To dziewiąty w tym roku lot ratujący życie wykonany przez 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego.

Przygotowania do lotu odbyły się późnym wieczorem 18 maja br., kiedy służby dyżurne otrzymały pytanie o możliwość wykonania Akcji Serce. Po potwierdzeniu gotowości do wykonania lotu, określeniu trasy przelotu oraz warunków pogodowych, personel techniczny przygotował samolot Bryza M-28 do wykonania misji.

19 maja br. załoga 33. Bazy Lotnictwa Transportowego wykonał lot po trasie Powidz – Bydgoszcz – Katowice – Powidz na zapotrzebowanie Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Akcja zakończyła się kilka minut przed godziną 13:00 powrotem załogi do Powidza.

To dziewiąta w tym roku Akcja Serce wykonana przez 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego, a szósta w wykonaniu lotników z powidzkiej bazy. Trzy pozostałe akcje wykonały załogi  z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego z Krakowa. Poprzedni lot o statusie „HOSPITAL” zakończył się pięć dni wcześniej – 14 maja br.

Na potrzeby Akcji Serce w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego codziennie w gotowości utrzymywana jest załoga i samolot do wykonania lotu ratującego życie.
 
kpt. Martyna Fedro-Samojedny

Źródło: 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
comments powered by Disqus