Przejdź do treści
Dwóch skoczków ze spadochronami AD-2000 (fot. 25.BKPow)
Źródło artykułu

Rozpoczęcie kursu specjalistycznego na spadochronach AD-2000 poziom III

W oparciu o Ośrodek Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego w Leźnicy Wielkiej, w dniu 6 lipca br. rozpoczął się kurs specjalistyczny na spadochronach AD-2000 poziom III, który potrwa do końca lipca.

Kawalerzyści z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej zostali przerzuceni w nieznany im wcześniej rejon (lotniska Masłów – Kielce), by zrealizować założenia programowe ostatniego, najtrudniejszego poziomu szkolenia spadochronowego, w tej grupie spadochronów.

Każdy skok na tym szkoleniu, przygotowuje żołnierzy do skoku bojowego i oddawany jest z minimalnej wysokości 3000m n.p.m. z częściowym i pełnym oporządzeniem oraz z zestawami nawigacyjnymi do wykonywania skoków bez widoczności punktu lądowania.

W czasie trwania kursu, każdy żołnierz wykona po ok. 30 skoków, z czego większość skoków realizowana jest w połączeniu z przelotami do wskazanego z mapy punktu, a zrzut skoczków odbywa się poza granicą słyszalności danego statku powietrznego.

W tym ćwiczeniu kursanci przelatują w linii prostej dystans ok 17 km. Statek powietrzny M-28B/PT został przydzielony do tego szkolenia z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego z Krakowa.

 

 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony