Przejdź do treści
Śmigłowce W-3 Sokół (fot. 25bkpow.wp.mil.pl)
Źródło artykułu

Loty metodyczne 7 dywizjonu lotniczego

22 stycznia 2019 r. żołnierze 7 dywizjonu lotniczego wchodzącego w skład 25 BKPow rozpoczęli praktyczne szkolenie w powietrzu lotami metodycznymi. Loty były sprawdzianem dla służb organizacji lotów i personelu  zabezpieczającego.

Szkolenie składało się z dwóch części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej każdy z wrażliwych aspektów wykonywanych lotów jest omówiony wnikliwie przez najbardziej doświadczonych lotników jednostki, tak aby w części praktycznej wszelkiego rodzaju niedomówienia oraz niejasności zminimalizować do zera.

Cześć praktyczna składała się z lotów, w których każda załoga składająca się z Instruktora – metodyka, instruktora – szkolonego, oraz z technika pokładowego metodyka i technika pokładowego – instruktora szkolonego, przećwiczyła najważniejsze zagadnienia z jakimi spotkają się w nadchodzącym roku szkoleniowym.

Loty z symulowaniem sytuacji awaryjnych należą do lotów wymagających od szkolącego instruktora zwiększonej uwagi oraz umiejętności zarówno przewidywania jak i wychwytywania błędów, które może popełnić szkolony pilot. Poza szkoleniem w pracy pilota nie ma miejsca na błąd, dlatego jest ważne aby proces szkolenia przebiegał na jak najwyższym poziomie.

Po zakończonych lotach nastąpiło omówienie całego przeprowadzonego szkolenia i wypracowanie wniosków, które posłużą efektywnie szkolić personel latający w 7dlot w roku 2019r.  Całości lotów przyglądali się zarówno Szef Szkolenia Lotniczego 25 BKPow ppłk Paweł Peterwas jak i Dowódca 7dlot ppłk Wojciech Krajewski jednocześnie uczestnicząc w nich w roli instruktorów metodyków. Już następnego dnia personel 7 dlot zabrał się ochoczo do pracy, wykonując loty szkolne na lotnisku w Nowym Glinniku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony