Przejdź do treści
Kawalerzyści szkolą żołnierzy WOT na lotnisku w Nowym Glinniku (fot. 25.BKPow)
Źródło artykułu

Kawalerzyści szkolą żołnierzy WOT na lotnisku w Nowym Glinniku

Na terenie lotniska w Nowym Glinniku instruktorzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej przeprowadzili zajęcia z żołnierzami 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szkolenie obejmowało zagadnienia dotyczące ewakuacji medycznej z wykorzystaniem sprzętu techniki lotniczej. Zajęcia przeprowadzili wyznaczeni instruktorzy z 7 Dywizjonu Lotniczego oraz Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej (25BKPow).

W ramach szkolenia zrealizowano zajęcia teoretyczne, w czasie których szczegółowo omówiono zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa w czasie realizacji działań ze śmigłowcami, naziemne sygnały naprowadzania oraz zasady i sposoby wyboru i przygotowania lądowiska dla poszczególnych typów statków powietrznych. Przedstawiono także możliwości i wyposażenie śmigłowców ewakuacji medycznej będących na wyposażeniu 25BKPow.

  
(fot. 25.BKPow)

W części praktycznej zajęć przedstawiono zasady przygotowania rannych oraz praktyczne załadowanie na pokład śmigłowców W-3AE/Mi-17AE rannych i poszkodowanych w przypadku wystąpienia katastrofy lub innych zdarzeń o charakterze masowym. Dodatkowym elementem szkolenia było omówienie zasad przygotowania i praktyczne ćwiczenie ewakuacji rannych z wykorzystaniem etatowego sprzętu takiego jak nosze typu STANAG, nosze typu SKEED oraz sprzętu podręcznego przydatnego w przypadku ewakuacji CASEVAC z wykorzystaniem śmigłowca Mi-17.

mjr pil. Mateusz Mimiec

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony