Przejdź do treści
Piknik Lotniczy na święto 23.BLT
Źródło artykułu

Piknik Lotniczy na święto 23.BLT

Zapraszamy sympatyków oraz miłośników lotnictwa na Piknik Lotniczy, który odbędzie się w dniu 3.06.2017 r. w godzinach 10:00-15:00 na lotnisku w Janowie. Piknik został zorganizowany z okazji święta 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Tego dnia nie zabraknie pokazów dynamicznych i statycznych samolotów MiG-29, PZL-130 Orlik, Su-22 oraz śmigłowca PZL W-3 Sokół.

Na fanów akrobacji samolotowych czekać będzie wspólny pokaz zespołu Xtreme Sky Force, w skład kórego wchodzą samolot MiG-29M oraz samolot XtremeAir Sbach 300 (XA-41) pilotowany przez mistrza Polski w akrobacji samolotowej Artura Kielaka.

Wiadomość z ostatniej chwili. Na lotnisku 23.BLT w Janowie, podczas Pikniku Lotniczego, zaprezentują się piloci z Fulcrum Solo Display Team. Zespół zasiliło dwóch nowych pilotów pokazowych, którzy już premierowe pokazy mają za sobą: w Powidzu i w Inowrocławiu.

Piloci 23.BLT ciężko ćwiczyli, aby móc Wam prezentować MiGa-29 w powietrzu w tym roku. W dniu 20 kwietnia 2017 roku zakończyli szkolenie i oficjalnie stali się pilotami pokazowymi. Oczywiście "pałeczkę" przejęli od samego płk. pil. Piotra "Kumana" Iwaszko - Dowódcy 23 Baza Lotnictwa Taktycznego

Nowymi pilotami Fulcrum Solo Display Team zostali: kpt. pil. Paweł Czajka oraz por. pil. Jacek Stolarek.

Poniżej przedstawiamy sylwetki pilotów.


płk pil. Piotr KUMAN Iwaszko, kpt. pil. Paweł Czajka (z lewej), por. pil Jacek Stolarek (z prawej) (fot. 23.BLT)

Wszystkich sympatyków 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz miłośników lotnictwa jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy 3 czerwca na Piknik Lotniczy. Parkingi dla samochodów i motocykli usytuowane będą podobnie, jak w roku ubiegłym. Zbliżając się do Janowa trzeba będzie zwrócić uwagę na żołnierzy kierujących na parkingi.

Więcej informacji wkrótce na stronie www.23blt.wp.mil.pl oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony