Przejdź do treści
Lotnicy zeszli pod ziemię...pobiegać
Źródło artykułu

Lotnicy zeszli pod ziemię...pobiegać

W dniach 6-8 marca 2015 r. odbyła się XI edycja 12-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia. 260 zawodników z 65 drużyn, wyłonionych w drodze losowania, uczestniczyło w unikatowym w skali światowej podziemnym biegu. Jedną z tych drużyn była sztafeta z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w składzie: kpt. Arkadiusz Nawrot, st. chor. sztab. Tomasz Szeląg, st. chor. Mariusz Szymański i mł. chor. Jarosław Radzikowski.

Chętnych do udziału w biegu było blisko czterokrotnie więcej. W sobotę o godzinie 10:00 rozpoczęły się zmagania na bocheńskiej trasie, które poprzedziło uroczyste otwarcie imprezy. Przez 12 godzin biegacze pokonywali trasę pomiędzy szybami Sutoris i Campi rywalizując między sobą oraz  tocząc jednocześnie bój z własnymi słabościami. Każdy z nich dał z siebie 100%. Podczas każdej kolejnej godziny biegu coraz wyraźniej widać było zmęczenie zawodników. Coraz większa była też ich determinacja do pokonywania kolejnych pętli trasy.

Potwierdzeniem zaciętej walki były ciągłe zmiany w klasyfikacji, którą setki osób śledziło w Internecie poprzez aktualizowane na żywo wyniki oraz wpisy na forach internetowych. O godzinie 22:00 nastąpił koniec sportowego współzawodnictwa a uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek do podziemnych sypialni. W niedzielę, po zwiedzaniu kopalni, miało miejsce zakończenie biegu. Każda drużyna, niezależnie od zajętego miejsca stanęła na podium otrzymując brawa od biegowej braci, a jej uczestnikom wręczono pamiątkowe medale.  Wszystkie drużyny pokonały łączny dystans: 9 983 km 671 m, wynik naszej drużyny wyniósł 145,576 km.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony