ZLOT 2010 w Poznaniu - Krzesinach szczęśliwie rozpoczęty

2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego

Pomimo zapowiadającej się (początkowo) niesprzyjającej pogody wszystkie zaplanowane typy statków powietrznych rodzajów SZ RP, bezpiecznie wylądowały na lotnisku Poznań - Krzesiny 11 października 2010r. Powodem przylotu trzydziestu rodzajów maszyn SZ jest kurs szkoleniowo-metodyczny dla kierowniczej kadry lotnictwa Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej „ZLOT - 2010”, który potrwa do 13 października 2010.

Już po raz czwarty, ZLOT 2010 odbywa się na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

Podczas kursu sprawdzona zostanie specjalistyczna wiedza oraz umiejętności pilotażowe i bojowe dowódców, szefów jednostek lotniczych Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Lądowych oraz przedstawicieli Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Egzaminy mają charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. W trakcie „ZLOTU-2010’ w ramach połączonej operacji lotniczej angażującej i integrującej duże grupy samolotów różnych typów i różnego przeznaczenia, piloci wykonują szereg misji bojowych na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach.

ZLOT 2010 to również okazja do podsumowania roku ubiegłego, wymiany doświadczeń zdobytych przez personel latający SZ RP, w kontekście zadań operacyjnych w kraju i poza jego granicami, bezpieczeństwa lotów, kształcenia lotniczego w Wyższej Oficerskiej Szkole Sił Powietrznych czy dokumentów normujących działalność lotniczą.

kpt. Marlena BIELEWICZ
oficer prasowy 2 SLT 


Źródło: 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus