Święto radości – Dzień niepodległości

2012.11.11 Dzień niepodległości/ fot. Arkadiusz Jakubowski/2SLT.

Centralne uroczystości związane z obchodem Dnia Niepodległości, przypadającym w dniu 11 listopada tradycyjnie obchodzono w centrum Poznania. Główna uroczystość poprzedzona złożeniem wiązanki kwiatów, mszą św. w intencji ojczyzny, odbyła się na Placu Wolności.

Dowódcy Garnizonu Poznań - gen. bryg. pil. Włodzimierzowi USARKOWI złożono meldunek, po czym odegrano hymn państwowy i odczytano Apel Pamięci.

Punktualnie o godz. 11.11 oddano wystrzał z armaty tzw. prawosławnej.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, wojska, harcerze i mieszkańcy miasta. 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego reprezentowałydelegacje jednostek Skrzydła orazpoczet sztandarowy i pododdział towarzyszący z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości z defiladą pododdziałów poznaniacy mogli z bliska oglądać sprzęt wojskowy prezentowany przez grupy rekonstrukcyjne. Jedną z największych atrakcji była replika czołgu renault FT-17, którą zbudowano specjalnie na potrzeby filmu "1920. Bitwa Warszawska"

Z okazji Imienin ulicy Święty Marcin przez Poznań przeszedł barwny korowód – „Parada Niepodległości”. Rzymscy legioniści, szczudlarze,muzycy, kasztanowa orkiestra oraz sam Święty Marcin na białym koniu. Święto zakończyło się przed Zamkiem, gdzie zagrały grupy Czerwie Band i LaoChe.


kpt. Marlena BIELEWICZ

oficer prasowy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego

Źródło: 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus