Święto radości – Dzień niepodległości
Centralne uroczystości związane z obchodem Dnia Niepodległości, przypadającym w dniu 11 listopada tradycyjnie obchodzono w centrum Poznania. Główna uroczystość poprzedzona złożeniem wiązanki kwiatów, mszą św. w intencji ojczyzny, odbyła się na Placu Wolności.
Dowódcy Garnizonu Poznań - gen. bryg. pil. Włodzimierzowi USARKOWI złożono meldunek, po czym odegrano hymn państwowy i odczytano Apel Pamięci.
Punktualnie o godz. 11.11 oddano wystrzał z armaty tzw. prawosławnej.
W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, wojska, harcerze i mieszkańcy miasta. 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego reprezentowałydelegacje jednostek Skrzydła orazpoczet sztandarowy i pododdział towarzyszący z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości z defiladą pododdziałów poznaniacy mogli z bliska oglądać sprzęt wojskowy prezentowany przez grupy rekonstrukcyjne. Jedną z największych atrakcji była replika czołgu renault FT-17, którą zbudowano specjalnie na potrzeby filmu "1920. Bitwa Warszawska"
Z okazji Imienin ulicy Święty Marcin przez Poznań przeszedł barwny korowód – „Parada Niepodległości”. Rzymscy legioniści, szczudlarze,muzycy, kasztanowa orkiestra oraz sam Święty Marcin na białym koniu. Święto zakończyło się przed Zamkiem, gdzie zagrały grupy Czerwie Band i LaoChe.
kpt. Marlena BIELEWICZ
oficer prasowy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego
Komentarze