Festyn Lotniczy w Mirosławcu

Festyn Lotniczy w Mirosławcu

Odliczamy dni do Festynu Lotniczego, który odbędzie się w dniu 3.09.2017 r., w godziniach od 9:00 do 18:00, na lotnisku 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. Ten dzień będzie również okazja do świętowania 65-lecia lotnictwa w Mirosławcu.

Festyn Lotniczy jest imprezą organizowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa Mirosławiec i Dowódcę 12. BBSP. Impreza objęta jest patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

W programie Festynu są oczywiście pokazy dynamiczne, w których zaprezentyje się Zespół Akrobacyjny "Orlik", samoloty Su-22, MiG-29 i TS-8, śmigłowce Mi-24, Mi-17, W-3, SH-2G, a także bezzałogowy statek powietrzny BSR Orbiter.

Fanom lotnictwa zaprezentuje się też w locie historyczny polski samolot wielozadaniowy CSS–13, zaprojektowany i zbudowany w Centralnym Studium Samolotów w Warszawie na podstawie licencji radzieckiego samolotu Po-2.

W programie Festynu znalazły się też: desant skoczków z samolotu M-28, podejmowanie rozbitka przez Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z udziałem śmigłowca W-3, a także pokaz gaszenia pożaru z powietrza z udziałem samolotu M-18.

Pokazy statków powietrznych będzie komentował Witold Sokół.

Dla odwiedzających lotnisko 12.BBSP podczas Festynu przygotowano również pokazy statyczne, podczas który będzie można zobaczyć sprzęt wojsk lądowych (pancernych i zmechanizowanych), sił powietrznych, Żandarmerii Wojskowej, Policji oraz Straży Pożarnej.

Przygotowano też dodatkowe atrakcje, a wśród nich: pokazy grup rekonstrukcji historycznej i występny artystyczne. Będą też stoiska gastronomiczne, promocyjne i handlowe.

Zapraszamy 3.09.2017 r. (niedziela) w godzinach 9:00-18:00 na Festyn Lotniczy 12.BBSP w Mirosławcu. Wstęp wolny.

Źródło: 12 Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych
comments powered by Disqus