Przejdź do treści
Lotnisko regionalne
Źródło artykułu

XIII MFG: Panel 'Lotniska Regionalne'

11 października br. w Gdyni odbędzie się Międzynarodowe Forum Gospodarcze - jedna z największych imprez biznesowych Polski Północnej.

Dyskusje panelowe odbędą się w ramach trzech konferencji: Gospodarka Morska, Lotniska Regionalne oraz Przekształcenia Terenów Poportowych i Postoczniowych. Tematami przewodnimi Forum będą m.in.: gospodarka morska regionu w świetle nadchodzących zmian otoczenia prawno-biznesowego, model nowoczesnego lotniska GA+B, rozwój biznesu okołolotniskowego jako szansa na rozwój portu lotniczego oraz nowe funkcje miejskie poprzemysłowych terenów nadmorskich.

W myśl tematu przewodniego tegorocznego Panelu Lotniska Regionalne – „Model nowoczesnego lotniska GA. Rozwój biznesu okołolotniskowego jako szansa na rozwój portu lotniczego” całość konferencji podzielona będzie na dwa bloki tematyczne, poświęcone różnym aspektom lotnictwa w Polsce i zagranicą. General Aviation jako niezwykle dynamicznie rozwijający się segment rynku lotniczego zdominuje pierwszą część panelu, naznaczoną doświadczeniami portów w zakresie sposobu organizacji lotniska „General Aviation” w wielu jego wymiarach.

Jakie są perspektywy rozwoju lotnictwa ogólnego na lotniskach komunikacyjnych w Polsce, czy obsługa ruchu General Aviation może być dochodowa dla lotniska komunikacyjnego, tendencje zmian i wyzwania dla segmentu GA, a także doświadczenia lotnisk sprofilowanych dla operacji GA w Europie i Polsce to tylko niektóre z zagadnień, które przybliżą uczestnikom Panelu Lotniska Regionalne zaproszeni goście tegorocznego Forum.

Ogólnoświatowym trendem w ostatnich latach jest także wzrost znaczenia transportu lotniczego. Obecność lotnisk cywilnych stanowi ważną składową budowy konkurencyjności gospodarczej miast. Centralnym elementem strefy lotniskowej pozostaje terminal pasażerski, wokół niego mnożą się jednak dodatkowe „atrakcje” dla podróżnych. W największych portach lotniczych mamy do czynienia z całą gamą wyspecjalizowanych usług, takich jak salony fryzjerskie, spa, restauracje i bary, kina, a nawet kaplice, czy całe centra sportowe i handlowe. Tym sposobem na lotnisku w Singapurze znajdują się kina, centra fitness i palmiarnia, a na amsterdamskim lotnisku Schiphol – kasyno i filia galerii sztuki. Oprócz szeregu usług dla podróżnych, znajdujących się w samym terminalu, dodatkowe funkcje rozwijają się także w strefie ogólnodostępnej lotnisk, w tym m.in.: handel detaliczny, sklepy wolnocłowe, banki, obsługa komunikacyjna, biurowce, sale konferencyjne, itp. Jak zagraniczne wzorce możemy odnieść do polskich realiów?
 

Program Forum

09.00-10.00 Rejestracja uczestników Panelu
10.00-10.10 Powitanie uczestników i otwarcie Panelu

Blok 1. General Aviation 

10.10-10.30 Perspektywy rozwoju lotnictwa GA na lotniskach komunikacyjnych w Polsce
10.30-10.50 Rozwój lotnictwa turystycznego i korporacyjnego w Polsce
10.50-11.20 Wiodące lotniska obsługujące ruch GA w Europie
11.20-11.40 Tendencje zmian i wyzwania dla segmentu GA
11.40 -12.00 Panel dyskusyjny
12.00-12.20 Przerwa kawowa 

Blok 2. Strefy okołolotniskowe

12.20-12.40 Rozwój przestrzenny w strefie okołolotniskowej jako zagadnienie urbanistyczne
12.40-13.10 Airport Cities – case study z Europy
13.10- 13.30 Airport City Balice – case study z Polski
13.30-14.00 Lunch
14.00-14.20 Gdańsk Airport City pomysłem na dopełnienie oferty biznesowej lotniska i szansą dynamicznego rozwoju gospodarczego miasta
14.20-14.50 Panel dyskusyjny
14.50 – 15.00 Zakończenie Panelu
15.15 Wykład specjalny Pana Koray Akguloglu, I radcy handlowego Ambasady Turcji w RP
15.35yskusja specjalna
16.35 Zakończenie Forum
 
Forum Gospodarcze w Gdyni jest imprezą bezpłatną. W celu rejestracji na wydarzenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie www.forum.gdynia.pl

Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny - Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 


Źródło:
Międzynarodowe Forum Gospodarcze w Gdyni

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony