Wiadomości

Włochy: rozbił się śmigłowiec pogotowia, zginęło 6 osób

Sześć osób zginęło we wtorek w katastrofie śmigłowca włoskiego pogotowia ratunkowego, który rozbił się w pobliżu terenów narciarskich w Abruzji - podała telewizja RAI. Nie przeżył nikt, kto był na pokładzie.

Rekrutacja pracowników do fabryki serwisowania silników lotniczych w Środzie Śląskiej

Xeos, spółka joint venture zawiązana przez GE Aviation i Lufthansa Technik, rozpoczęła rekrutację pracowników do fabryki serwisowania silników lotniczych, która powstanie w Środzie Śląskiej. Firma zamierza otworzyć również centrum szkoleń dla pracowników.

MRJ opóźniony o kolejne 2 lata

Dziewiczy lot MRJ

23 stycznia, koncern Mitsubishi Aircraft Corp. poinformował, że zgodnie z obecnymi założeniami, dostawy regionalnego odrzutowca pasażerskiego MRJ

Poradnik: Zgłaszanie i analiza zdarzeń w lotnictwie cywilnym – w polskiej wersji językowej

Urząd Lotnictwa Cywilnego

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że jest dostępne polskie tłumaczenie poradnika (Guidance Material) do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 376/2014

Reuters: Niemcy rozważają wymianę systemu obrony przeciwlotniczej

Niemcy są coraz bliższe decyzji w sprawie wymiany swego starzejącego się systemu obrony przeciwlotniczej bliskiego zasięgu - informuje we wtorek Reuters, powołując się na źródła zaznajomione z tą sprawą.

XVII Zawody Modeli Halowych F1N Chrzanów

Zawody Modeli Halowych F1N Chrzanów (fot. moksir.chrzanow.pl)

Klub Modelarstwa Lotniczego w Chrzanowie zaprasza do udziału w XVII Zawodach Modeli Halowych o Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa zaliczanych do Pucharu Polski w kategorii model

Premier: przetarg na działkę w Łodzi prawdopodobnie podjęty będzie jeszcze raz

Przetarg na sprzedaż działki w Łodzi pod terminal przeładunkowy na szlaku kolejowym z Chin do Europy prawdopodobnie zostanie podjęty jeszcze raz - poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. My nie wycofujemy się z tych decyzji, chcemy realizować z chińskimi partnerami wspólne projekty - dodała.

Nowa teoria - Czy D.B. Cooper pracował dla Boeinga?

Porwanie samolotu Boeing 727 w 1971 r.

W 2016 roku FBI oficjalnie zamknęło śledztwo w nierozwikłanej sprawie porwania Boeinga 727, do którego doszło w 1971

Pożegnanie z 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego

Pożegnanie st. chor. Sylwestra Czerskiego z 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego (kpt. Krzysztof Nanuś)

W dniu 20 stycznia 2017 roku pożegnał mury 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego st. chor. Sylwester Czerski

MR: CBA dostanie wszelkie dokumenty nt. negocjacji offsetu z Airbus Helicopters

Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzyma wszelką dokumentację dotyczącą negocjacji umowy offsetowej z Airbus Helicopters za okres od 30 września 2015 r. do 4 października 2016 r. - poinformowało we wtorek Ministerstwo Rozwoju.