IV Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski 2018 w Międzybrodziu Żywieckim (fot. aeroklub-polski.pl)

Finał IV Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski

Na Żarze w Międzybrodziu Żywieckim zakończyły się IV Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski 2018. W trakcie trzydniowej rywalizacji wyłonieni zostali tegoroczni Mistrzowie Polski w klasach PF1 i PL1.

Warto podkreślić, że Slalomowe Mistrzostwa Polski 2018, to czwarta mistrzowska impreza w naszym kraju, ale pierwsza, która odbyła się na wodzie. Stworzone warunki odzwierciadlały wymagania sportowe na slalomowych zawodach rangi europejskiej i światowej.

Podczas tegorocznych Slalomowych Mistrzostw Polski rozegrano 14 widowiskowych konkurencji, do których wykorzystano pylony ustawione na wodzie. Zakończone w sobotę 27 lipca zawody pozwoliły nie tylko obserwować rywalizację zawodników o tytuł Mistrza Polski, ale były także sprawdzianem umiejętności i możliwości poszczególnych zawodników przez imprezami tego typu.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

W klasie PF1 bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Nowicki, który zwycięstwo zapewnił sobie wygraną 13 z 14 rozegranych konkurencji. Drugą lokatę w tej klasie wywalczył Paweł Kozarzewski. Na trzecim miejscu na podium stanął Marcin Bernat.

Zacięta walka do samego końca zawodów trwała w klasie PL1 (wózki jednoosobowe). Ostatecznie z tytułem Mistrza Polski zawody ukończył Szymon Winkler. Tuż za nim był Wojtek Bógdał, który zdobył srebrny medal. Brąz należy do Krzysztofa Romickiego, dla którego jest to już 15 krążek Mistrzostw Polski.

Podium PF1                                                               Podium PL1

IV Slalomowe Mistrzostwa Polski były dla Kadry Motoparalotniowej także treningiem przed Slalomowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się odbędą się w tym roku w Egipcie w dniach 30.10.-6.11.

Gratulujemy wspaniałej rywalizacji i bardzo dobrej organizacji!