Przejdź do treści
Źródło artykułu

V Zlot Śmigłowców na lądowisku EPPN – relacja z wydarzenia

W ubiegłą sobotę, 11 maja 2024 roku, odbył się na lądowisku Kępa koło Płońska (EPPN) V Zlot Śmigłowców. Na imprezie pojawiło się ponad 40 maszyn, w tym wiele śmigłowców: R44, R66, Bolkov 105, Airbus H125, G2 i wiatrakowce. Dodatkowo, zagościł na niej, wykonując low-pass z pozdrowieniami, państwowy Bell. 

V Zlot Śmigłowców na lądowisku EPPN

Na zlocie pojawiło się wielu fanów lotnictwa, którzy z nieukrywaną przyjemnością obserwowali kolejne loty wykonywane przez śmigłowce czy poznawali ich wnętrza. 
 

V Zlot Śmigłowców na lądowisku EPPN

Dla przybyłych gości organizator przygotował jedzenie i napoje, pojawił się też tort urodzinowy dla Pomysłodawcy – Organizatora. Podczas pikniku możliwe było również skorzystanie z symulatora lotu śmigłowcem w technologii VR, a także krótki przelot w rejonie różnymi maszynami.

V Zlot Śmigłowców na lądowisku EPPN

Pośród gości pojawili się między innymi Burmistrz Sochocina oraz z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Dyrektor Biura Operacyjnego i Kontroler ACC oraz Kierownik FIS Polska.

V Zlot Śmigłowców na lądowisku EPPN

Cała impreza była doskonale zarządzana przez Zespół SZAKaL złożony z kierujących lotami
i zarządzających polem manewrowym Marszałków, pośród których znajdowali się Pilot LPR, Informatorzy FIS, Kontroler Ruchu Lotniczego i Koordynator.   

V Zlot Śmigłowców na lądowisku EPPN

Nie obyło się także bez kontroli ULC-u;) Sprawdzono kilku pilotów śmigłowców, a nawet pilota wojskowego z LAW, który na Zlot przyleciał śmigłowcem R44.

V Zlot Śmigłowców na lądowisku EPPN

Coroczny Zlot okazał się dużym sukcesem, na kolejny – VI Zlot Śmigłowców - zapraszamy za rok w maju.

W przygotowaniu są też kolejne imprezy, które odbędą się już niedługo: 15 czerwca w Zielonej Górze - II Światowy Zlot Śmigłowców wraz z zawodami śmigłowcowymi oraz 10 sierpnia w Płocku - Krajowe Zawody Śmigłowcowe.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony